Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Klocki dla kolekcjonerów - jakie zestawy cieszą się popularnością?

Klocki dla kolekcjonerów - jakie zestawy cieszą się popularnością? fot. Klocki dla kolekcjonerów - jakie zestawy cieszą się popularnością?
Dla niektórych dzieci, jak i dorosłych, nie jest istotne to jaki zestaw LEGO kupują czy otrzymują w prezencie. Ważne jest, że są to ulubione klocki, które pozwalają się wyciszyć, uspokoić, a po skończonej pracy przez długi czas można się cieszyć uzyskanym efektem. Mamy jednak też takie osoby, które są wierne konkretnej serii. Zbierają kolejne zestawy, a następnie wszystko ładnie eksponują. Jeśli będziemy chcieli kupić prezent takiej osobie, warto zobaczyć, którą serię wybiera i co już z niej posiada.

 Jakie zestawy są najchętniej wybierane przez dzieci?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że inne zestawy wybierają dzieci, a inne dorośli. Jeśli chodzi o najmłodszych, to zazwyczaj są to propozycje z serii City i Friends. Te pierwsze proponują różnego rodzaju pojazdy czy prezentują zawody najczęściej wykonywane przez panów, a to oznacza, że chłopcom łatwo jest się z nimi identyfikować. Druga seria oferowana jest z myślą o dziewczynkach. Tam mamy grupę przyjaciół w różnych sytuacjach. Czy to podczas pracy w cukierni czy podczas wspólnego odpoczynku w domu. Zarówno jedna, jak i druga seria pozwala na godziny niesamowitej zabawy, w czasie której można łączyć ze sobą różne zestawy i odgrywać scenki. W zależności od wielkości zestawu, a więc ilości elementów, które będą nam zaproponowane, będziemy musieli się liczyć z różną kwotą, jaką przyjdzie nam za nie zapłacić. Niemniej, nie powinniśmy mieć problemów, aby znaleźć ciekawy zestaw lego do 300 zł. Wiadomo, dla mniejszych dzieci lepiej wybierać mniejsze zestawy, które będą w stanie ułożyć, a cały proces będzie dla nich przyjemnością. Dla starszej pociechy warto już wybrać zestaw z większą ilością części i bardziej skomplikowany w budowie, dzięki czemu będziemy rozwijać jej kreatywność.

 

 Jakie zestawy LEGO dla dorosłych?

Tak jak dzieci mają swoje ulubione zestawy LEGO, tak i dorośli mają swoje. Wiele będzie tutaj zależało od tego, czym konkretnie interesuje się dana osoba. Dla jednych ciekawa będzie seria nawiązująca do ich ulubionego filmu. Mogą to być zestawy ze Star Wars, z Harrego Pottera, a nawet takie, które będą nawiązywały do kultowych bohaterów związanych z bajkami Disneya. Co więcej, oferowane będą tutaj pojedyncze figurki, jak i cały plan nawiązujący do konkretnej sceny. W zależności od tego, na co się ostatecznie zdecydujemy, będziemy mieli różną ilość elementów do ułożenia. Wśród dorosłych fanów LEGO, sporym zainteresowaniem cieszą się również propozycje pozwalające na stworzenie dzieł sztuki. Mamy więc LEGO ART – tworzymy obrazy do powieszenia na ścianie. Możemy też wybrać zestawy, z których będziemy mogli złożyć bukiety kwiatów, czy kwiaty w doniczce. Dla miłośników motoryzacji przygotowane są różne pojazdy, dopracowane w najmniejszym szczególe.

 

 Coś dla małych i dużych

Mamy zestawy dedykowane szczególnie dla dzieci, jak i takie, które pomyślane są dla dorosłych. Warto jednak wiedzieć, że możemy wybierać w propozycjach, które stworzone są z myślą o jednych i drugich. Jedną z takich serii jest LEGO Technic. Mamy tutaj propozycję dla konstruktorów, którzy nie tylko będą mogli złożyć ulubiony pojazd, ale również sprawić, że część elementów będzie ruchoma. Co istotne, dla dzieci warto wybierać mniejsze zestawy, co do których nie będziemy mieli wątpliwości, że sobie z nimi poradzą. Dla starszych miłośników tej serii, mamy propozycje, które posiadają nawet kilka tysięcy niewielkich elementów. Ukończone dzieło jest sporych rozmiarów, a w niektórych przypadkach można nawet nim zdalnie sterować. To wszystko sprawi, że bez względu na wiek, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeszcze jedną propozycją dla wszystkich, bez względu na wiek, może być LEGO Creator. Tutaj mamy dwie możliwości. Z jednej strony możemy nabyć zestaw, w którym z podanych elementów będziemy mogli ułożyć jedną z trzech zaproponowanych figur. Zazwyczaj są to zwierzęta, a elementów jest stosunkowo niewiele, więc jest to propozycja idealna dla dzieci. Wśród starszych osób powodzeniem cieszą się zestawy Lego Creator, w których mamy ogromną ilość elementów, a efekt końcowy będzie przedstawiał jedną ze znanych budowli.

Artykuł sponsorowany
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.