Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Jak wygląda plac zabaw po dwóch miesiącach użytkowania?

Malbork. Jak wygląda plac zabaw po dwóch miesiącach użytkowania? fot. TvRegionalna24.pl
Otwarcie Centralnego Placu Zabaw było wielokrotnie przekładane. W końcu 10 sierpnia nastąpił długo wyczekiwany – głównie przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta – moment. Minęły niespełna dwa miesiące od otwarcia, a z placu zniknęły kolejne elementy.

Wielu mieszkańców naszego miasta zadaje sobie wciąż pytanie, czy inwestycja sięgająca prawie 8,5 mln zł rzeczywiście była miastu potrzebna. Szczególnie, że już pierwszego dnia uroczystego otwarcia obiektu zniszczeniu uległy kule symbolizujące planety. Dzieci mogły przesuwać je tak po wyznaczonym torze, by powstawały wybrane układy planet. Układ Słoneczny składał się z 4 planet ruchomych i 4 planet nieruchomych oraz fragmentu Słońca w postaci odcinka walca obłożonego blachą nierdzewną. Niektóre z kul popękały. Były nawet popychane do przepływającego w pobliżu Kanału Juranda. W rezultacie zostały zabrane do naprawy.

Naczelnik Wydziału Inżynierii Miasta Malborka Roman Milanowski na początku września wyjaśnił naszej redakcji, że kule na plac zabaw wrócą 15 września. Po tym terminie pojechaliśmy z kamerą na plac zabaw, jednak kul nie było. Dzisiaj mamy 3 października i kul na swoim miejscu nadal nie ma. Mało tego - zniszczone zostały wiszące fotele w kształcie łezki, wykonane z technorattanu. Po kilku z nich zostały jedynie same łańcuchy, inne wiszą z widocznymi uszkodzeniami materiału. Na stelażu widoczne są tabliczki informujące, że udźwig wynosi maksymalnie 100 kg.

Będzie kontrola placu zabaw

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Malborka grupa radnych wróciła do tematu kontroli nowo oddanego placu zabaw. Tym razem przegłosowano uchwałę w sprawie zlecenia przeprowadzenia kontroli przez Komisję Rewizyjną. Za kontrolą było 15 radnych, 1 był przeciw, 3 się wstrzymało.

Jakie będą wyniki tej kontroli? Wkrótce zapewne się dowiemy.


 

A jak wygląda obecnie plac zabaw? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
M:K
M:K 06.10.2023, 09:26
Dajcie więcej reklam bo sie słabo czyta te artykuły
pol
pol 05.10.2023, 17:30
plac zabaw dla dzieci za 8 mln na którym są 3 huśtawki w tym jedna dla małych dzieci ,gratuluję pomysłu ,może dowiemy się kto był autorem tej koncepcji?
Gość
Gość 06.10.2023, 08:51 (odpowiedź do pol)
tak jak pisał poprzednik. Słuszność wydanych pieniędzy to jest jedno. Ale za brak kultury i zniszczenia odpowiedzialni są już mieszkańcy. - czy się nam to podoba czy nie - już to jest trzeba dbać.
waldi
waldi 05.10.2023, 10:41
pryzma piachu wystarczy ......KULTURA nie pojawia sie nagle !!
Malborżanin
Malborżanin 05.10.2023, 09:25
A kina jak nie było tak nie ma. 8 mln w błoto
Koń polski
Koń polski 06.10.2023, 20:01 (odpowiedź do Malborżanin)
Wybuduj kino i skończ to pitolenie.
Gg
Gg 03.10.2023, 21:43
Co tu dużo mówić, byłam w ciągu kilku pierwszych dni po otwarciu placu zabaw na koszach wiszących i kokonach siedziało mnóstwo osób dorosłych babcie i dziadkowie ciocie cioteczki i wujeczki popalajacy faktury w ryju kupując pod spód a Dżejsiczki i Brajanki swobodnie kręciły się niczym planety których już brak. Jak ma być dobrze jak nawet rodzice tego nie szanują... to miał być płać zabaw dla Dzieci i a Nie dla madek i tatek by posadzić swój wielki odwłok na czymś ci nie bardzo Trzyma ich nośność.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.10.2023, 20:31
Czy tam jest monitoring? Czy wiszą tylko atrapy kamer?
JKL
JKL 04.10.2023, 15:23 (odpowiedź do Mieszkanka)
Jest monitoring.
M.
M. 03.10.2023, 18:51
Plac zabaw jest po prostu brzydki,ale wszystkie zniszczenia to wyłącznie ,,zasługa mieszkańców",którzy nie szanują wydanych milionów na tą niezbyt udaną inwestycję.