Wydanie nr 151/2024, Czwartek 30.05.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Trwa nabór prac w konkursie o Nagrodę im. Gerarda Labudy.

Malbork. Trwa nabór prac w konkursie o Nagrodę im. Gerarda Labudy. fot. zdjęcie poglądowe
Starostwo Powiatowe w Malborku zachęca do zgłaszania się do czwartej edycji konkursu o Nagrodę im. Gerarda Labudy, organizowanego przez Instytut Kaszubski z siedzibą w Gdańsku. Konkurs skierowany jest do młodych uczonych – autorów prac (cyklu prac) popularyzujących wiedzę o Pomorzu i jego subregionach: Kaszubach, Kociewiu, Żuławach, Powiślu. Do wygrania 25 tys. zł.

Instytut Kaszubski ogłosił czwarta edycję konkursu na Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy. Nagroda przyznawana jest młodym uczonym za wybitne i twórcze prace w zakresie kaszubo- i pomorzoznawstwa, które prezentują wysoki poziom humanistyczny, wybitne walory poznawcze oraz interdyscyplinarność, a ponadto napisane są pięknym językiem, cechują się jasnością wywodu i są zrozumiałe dla czytelników spoza świata nauki.

Nagrodę przyznaje się za pracę naukową opublikowaną w ciągu ostatnich trzech lat lub też za cykl prac, z których ostatnia została wydana w latach: 2020-2023 (liczy się data wydania widoczna na stronie tytułowej publikacji). Zgłoszone mogą zostać również prace nieopublikowane (np. rozprawy doktorskie) powstałe w tych latach.

W konkursie mogą wziąć udział badacze (lub zespół badaczy), którzy w roku wydania pracy zgłoszonej do konkursu nie przekroczyli 40 lat. W przypadku prac zespołowych Nagroda jest dzielona równo pomiędzy autorów.

Zgłaszane publikacje mogą mieć charakter opracowań: teoretycznych, metodologicznych, źródłowych. Mogą to być również podręczniki akademickie oraz prace popularyzujące wiedzę o Kaszubach i Pomorzu.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje akademickie, organizacje pozarządowe, w tym towarzystwa naukowe, redakcje czasopism naukowych, muzea itp. Zgłoszenie kandydatury następuje poprzez wypełnienie formularza, który stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.

Ocenę przeprowadzi 5-osobowa Kapituła Nagrody, która będzie mogła także powołać dodatkowych recenzentów, w składzie: prof. dr hab. Józef Borzyszkowski – przewodniczący Kapituły, dr hab. prof. UG Danuta Stanulewicz, prof. dr hab. Witold Molik, prof. dr hab. Jerzy Strzelczyk , prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński – sekretarz.

Termin nadsyłania prac: 30 listopada 2023 r.

Ogłoszenie wyników: 15 lutego 2024 r.

Wręczenie Nagrody nastąpi w marcu lub kwietniu 2024 r.

Prace w wersji wydrukowanej (pięć egzemplarzy) należy przesłać na adres Instytutu Kaszubskiego (ul. Straganiarska 20-22, 80–837 Gdańsk z dopiskiem: Nagroda im. Gerarda Labudy). Prace dotychczas nieopublikowane muszą oprócz wydruku zostać dostarczone także w wersji elektronicznej (PDF).

Wysokość Nagrody wynosi 25 tys. zł. Kapituła ma prawo nieprzyznania Nagrody za żadną ze zgłoszonych prac. Jednocześnie ma prawo do przyznania dwóch równorzędnych nagród, dzieląc przeznaczoną na ten cel kwotę na pół.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (2)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.