Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba

Malbork. Złoto Miłosza Wolaka na Mazovia Cup.

Malbork. Złoto Miłosza Wolaka na Mazovia Cup. fot. Malborski Klub Kyokushin Karate
W Piasecznie odbył się turniej Mazovia Cup, w którym udział wzięło ponad 650 zawodników z 60 klubów karate z całej Polski. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 6-osobowa drużyna.

W sobotę, 1 kwietnia w hali sportowej GOSiR-u w Piasecznie kolejny raz odbył się prestiżowy turniej Mazovia Cup. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 6-osobowa drużyna, a funkcję trenera pełnił Wojciech Kunicki. W kategorii kata wystartowało czterech zawodników z Malborka: seniorzy Marcin Kondra i Miłosz Wolak (którzy również sędziowali zawody w kategorii kumite) oraz juniorzy Karol Kozłowski i Zofia Bukowska.

- „Do szóstek finałowych udało się zakwalifikować trzem z nich. Ostatecznie w finałach zdobyliśmy w kata jeden medal. Niezawodny Miłosz Wolak wygrał konkurencję seniorów. Senior Marcin Kondra i juniorka Zosia Bukowska zajęli szóste miejsca w swoich kategoriach” - informuje malborski klub.

Do kategorii kumite przystąpiło troje zawodników MKKK. Ze względów zdrowotnych z kumite wycofał się Karol Kozłowski. Najlepiej poradziła sobie Zosia Bukowska, która zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek + 65 kg, przegrywając walkę o pierwsze miejsce z Martyną Łuką z Białegostoku. Niestety, pozostali zawodnicy nie przebrnęli przez eliminacje.

Za dwa tygodnie następny start kontrolny dla malborskich zawodników.

- „15 kwietnia w Ostródzie odbędzie się turniej Polish Open, który zapewne będzie również silnie obsadzony. Będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy. Trzymamy więc kciuki za zawodników z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate” - podsumował klub.