Wydanie nr 168/2024, Niedziela 16.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Danzel i After Party gwiazdami imprez plenerowych.

Gmina Miłoradz. Danzel i After Party gwiazdami imprez plenerowych. fot. FB After Party
W czerwcu i wrześniu na terenie gminy Miłoradz odbędą się dwie duże imprezy plenerowe pod hasłem „Wielkie grillowanie na Żuławach”. Najpierw mieszkańcy będą się bawić w Miłoradzu, a następnie w Kończewicach. Podczas zabaw wystąpi popularny zespół disco polo After Party oraz belgijski wokalista Danzel.

Organizatorem imprez jest miłoradzkie Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu. Na przeprowadzenie obu zabaw pozyskany został ze środków unijnych grant w wysokości 120 tys. zł za pośrednictwem Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania.

– „W ramach projektu zaplanowaliśmy organizację dwóch wydarzeń, integrujących mieszkańców gminy i powiatu, podczas których promowane będą lokalne produkty. W programie będą pokazy kulinarne z degustacjami, przygotowywanie potraw na wielkim plenerowym grillu wraz z poczęstunkiem dla mieszkańców i gości oraz atrakcje dla dzieci: warsztaty, animacje i darmowe strefy dmuchańców” – informuje Anna Celiowska-Nietrzebka, prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław.

Pierwsze „Wielkie grillowanie na Żuławach” odbędzie się 8 czerwca w Miłoradzu. Muzyczną gwiazdą koncertu będzie zespół After Party. Drugą zabawę zaplanowano na 9 września w Kończewicach. Tutaj zaśpiewa Danzel – belgijski wokalista i zwycięzca programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Dodatkowo, w Kończewicach odbędzie się imponujący pokaz laserowy.

– „Cieszymy się, że nasz wniosek o dotację uzyskał akceptację i został skierowany do dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki tym środkom zorganizujemy dwa ciekawe wydarzenia dla mieszkańców gminy i powiatu nie obciążając budżetu naszej jednostki. Wszystkie koszta związane z organizowanymi wydarzeniami zostaną pokryte z pozyskanych pieniędzy” – mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.