Wydanie nr 90/2023, Piątek 31.03.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Gwido, Beniamin, Kornelia, Dobromira, Balbina, Amos, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uwaga, kierowcy – w piątek policyjna akcja Bezpieczny Pieszy.

  • Wydanie nr 90/2023
  • 16 marca 2023, 15:57
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Uwaga, kierowcy – w piątek policyjna akcja Bezpieczny Pieszy. fot. KPP Malbork
W piątek malborscy policjanci będą prowadzić działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych. Na drogach całego powiatu należy spodziewać się większej liczby patroli. Policjanci zwrócą także uwagę na rowerzystów, użytkowników urządzeń transportu osobistego oraz wspomagających ruch.

W piątek, 17 marca malborska drogówka szczególnym nadzorem obejmie miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych.

- „Z policyjnych statystyk wynika, że najczęściej takie zdarzenia są wynikiem nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu lub znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Z drugiej strony, to także sytuacje, gdy pieszy powoduje kolizje lub wypadek wskutek nieostrożnego wejścia na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub zza przeszkody” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Nie tylko kierujący, ale również pieszy, ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

- „Przypominamy, że kierujący przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest do zmniejszenia prędkości i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, natomiast pieszy poprzez zachowanie szczególnej ostrożności powinien upewnić się, że może bezpiecznie przejść przez jednię” - dodaje policjantka.

Bez względu na to, do której kategorii uczestników ruchu drogowego będziemy się zaliczali, w rejonie przejść dla pieszych zachowajmy maksymalną koncentrację. Pamiętajmy że pojazd nie zatrzyma się w jednej sekundzie, a skutki zderzenia pieszego z pojazdem często są tragiczne.


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.