Wydanie nr 90/2023, Piątek 31.03.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Gwido, Beniamin, Kornelia, Dobromira, Balbina, Amos, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wieliczka i Malbork – śladami zabytków na liście UNESCO. Zaproszenie na wystawę.

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza wszystkich na wystawę pt. „Wieliczka i Malbork – śladami zabytków na liście UNESCO”, która dostępna będzie od lutego.

Wystawa „Wieliczka i Malbork - śladami zabytków na liście UNESCO” dostępna będzie od 3 lutego do 31 sierpnia br. w przyziemiu Karwanu. Wystawa zaprezentuje prace powstałe w czasie Pleneru Malarskiego Artystów Niepełnosprawnych w Wieliczce, Malborku i Kwidzynie. W minionym roku można ją było oglądać w Muzeum w Wieliczce. Teraz czas na Malbork.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Zamkowe w Malborku i Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka we współpracy z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

Tym razem uczestnicy stanęli przed wyzwaniem jak namalować wspaniały i ogromny zamek w Malborku oraz Kwidzynie. Ekspozycja „Wieliczka i Malbork - śladami zabytków na liście UNESCO” prezentuje ponad 100 wybranych prac.

- „Jak zawsze radosne i wielobarwne obrazy pokazują zarówno ogólne widoki zamków, jak i ich fragmenty, architekturę wnętrz, miejsca sakralne a nawet detale takie jak pieczęcie, motywy dekoracyjne kafli i posadzek. Na niektórych pracach pojawiły się postacie w historycznych strojach. Twórcy zastosowali następujące techniki: olej, akwarela, pastel, sepia i rysunek” - zachęca Muzeum Zamkowe. - „W tegorocznym plenerze wzięło udział ponad 40 uczestników z różnych stron Polski, m.in. Bytomia, Katowic, Krakowa, Krosna, Krzeszowic, Lublińca, Nowego Sącza, Piekar Śląskich, Pszczyny, Szczecina, Świątnik Górnych czy Włocławka”.

Plenery malarskie dla osób z niepełnosprawnościami organizowane są przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka we współpracy z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie od 1999 r.

Warsztaty dla dzieci
Wystawie towarzyszyć będą warsztaty „Poszukiwacze śladów”. W trakcie spotkania uczestnicy wejdą w rolę detektywów. Będą zaproszeni do poszukiwania śladów zabytków. W Muzeum Zamkowym ich nie zabraknie! Dowiedzą się dlaczego zamek w Malborku znalazł się na tajemniczej liście UNESCO. Być może niektórzy zechcą pozostawić swój wyjątkowy ślad spotkania z zamkiem w formie pracy plastycznej.
Muzeum Zamkowe zaprasza od 3 lutego grupy przedszkolne, klasy I-III oraz klasy ze szkół specjalnych (do max. 25 osób). Zajęcia poprowadzi Magdalena Olbryś, rezerwacja - tel. 55 647 09 74.
Lekcje odbywają się po wcześniejszej rezerwacji w godzinach otwarcia muzeum. Czas trwania zajęć to 45-90 min, zależny od wieku i potrzeb grupy. Koszt zajęć to 5 zł/dziecko, wstęp dla opiekunów jest bezpłatny.

 

 

 

 

Informacja: Muzeum Zamkowe w Malborku

 

Muzeum Zamkowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.