Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar sadzy w przewodzie kominowym – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 28 listopada 2022, 15:03
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Pożar sadzy w przewodzie kominowym – tygodniowy raport malborskich… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 11 interwencji. Dotyczyły one m.in. rozlanej melasy, plamy oleju, tlenku węgla, zadymienia w piwnicy i pomocy ZRM. Jedna interwencja dotyczyła próby samobójczej. Strażacy wyjeżdżali do 4 pożarów: śmieci, sadzy w przewodzie kominowym oraz dwóch samochodów.

 

Ulatniający się tlenek węgla na ul. Zielenieckiej w Malborku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 listopada br. na ul. Zielenieckiej w Malborku. O godz. 16:34 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o podejrzeniu tlenku węgla w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Po dojeździe zastępu JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano przed budynkiem jednorodzinnym właściciela mieszkania, który skarżył się na zawroty głowy oraz mdłości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie skarżącej się na dolegliwości. Ratownicy w aparatach OUO za pomocą wykrywacza wielogazowego MULTI-PRO dokonali pomiaru na zawartość tlenku węgla w budynku - urządzenie wykazało 10 ppm. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i wygasili piec CO. Do miejsca zdarzenia przyjechał patrol Policji oraz ZRM. Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Strażacy ponownie sprawdzili miernikiem wielogazowym pomieszczenia na obecność tlenku węgla. Stężenie gazu w powietrzu wyniosło 0 ppm. Po 3 godz. 08 min. zakończono działania, w których udział wzięło 4 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji oraz 2 ratowników medycznych.

 

Pożar sadzy w przewodzie kominowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 listopada br. na ul. Zacisznej w Malborku. O godz. 21:39 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia stwierdzono pożar sadzy w przewodzie dymowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Właściciel obiektu był obecny na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu paleniska w piecu typu koza. Ratownicy rozstawili drabinę SCD-37. Dwóch ratowników w aparatach OUO w koszu drabiny dostało się w pobliże komina, po czym ugasiło pożar sadzy przy użyciu piasku. Strażacy przeczyścili komin na odcinku około 10m. Wybrali sadzę i piasek z wyczystki kominowej, a także sprawdzili przewód kominowy przy użyciu kamery termowizyjnej – brak zagrożenia. Po przewietrzeniu mieszkania, sprawdzili za pomocą urządzenia wielogazowego obecność tlenku węgla, który stwierdził brak obecności CO. Po 1 godz. 13 min. zakończono działania, w których udział brały 3 zastępy z JRG Malbork w sile 8 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.