Wydanie nr 272/2023, Piątek 29.09.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Świadomy kierowca – policjanci z wizytą w więzieniu.

  • Wydanie nr 272/2023
  • 23 listopada 2022, 11:40
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Świadomy kierowca – policjanci z wizytą w więzieniu. fot. KPP Malbork
Policjanci uczestniczyli w kolejnej edycji programu resocjalizacyjnego pn. „Świadomy kierowca” na terenie malborskiego Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Sztumie. Program readaptacji, realizowany przy współpracy Służby Więziennej,  skierowany jest do osób skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

We wtorek, 22 listopada br., dzięki współpracy malborskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Więziennej w Malborku, na terenie Zakładu Karnego odbyło się spotkanie w ramach programu resocjalizacyjnego skierowanego do osób odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

- „W programie readaptacji pn. „Świadomy kierowca” uczestniczyli kierowcy, którzy zostali skazani za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzone zajęcia wpisują się w działania o charakterze prewencyjnym mającym na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie było pierwszym z cyklu kolejnej edycji programu, podczas którego, oprócz przygotowanej prezentacji, uczestnikom zaprezentowano również  spoty i filmy profilaktyczno-edukacyjne” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Prelekcję przeprowadzili Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego i oficer prasowy malborskiej komendy. Funkcjonariusze przedstawili skalę zagrożeń jakie niesie za sobą pijany kierowca na drodze. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości uczestników, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia, zarówno osób, jak i rodzin poszkodowanych w wypadkach, ale także ich sprawców.

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.