Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zima za oknem – policjanci apelują o ostrożność na drodze.

  • Wydanie nr 40/2023
  • 22 listopada 2022, 12:40
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Zima za oknem – policjanci apelują o ostrożność na drodze. fot. zdjęcie poglądowe
Pomimo kalendarzowej jesieni,  w ostatni weekend zima zaatakowała  w całej swojej krasie. Warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność.

Wcześnie zapadający zmrok, opady śniegu i śniegu z deszczem,  mokra i śliska nawierzchnia i pierwsze przymrozki powodują spore utrudniania dla kierowców. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają również, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

Kierowco:

- Pamiętaj o tym, żeby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Jedź z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

- Utrzymuj odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

- Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu, już kiedy zbliża się do przejścia.

Piesi:

- Korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, możesz korzystać z jezdni, idź najbliżej jej krawędzi i ustępuj miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Korzystając z pobocza lub jezdni, chodź lewą stroną drogi.

- Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

- Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Zanim wejdziesz na przejście, upewnij się, że nadjeżdżający pojazd przed nim się zatrzyma.

 

 

 

 

Informację przekazała: st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.