Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmierć na torach i zaczadzenie w mieszkaniu – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 40/2023
  • 21 listopada 2022, 11:37
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Śmierć na torach i zaczadzenie w mieszkaniu – tygodniowy raport malborskich… fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 10 interwencji. Dotyczyły one m.in. plamy oleju i próby samobójczej. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów: śmietnika, sadzy i tlenku węgla. Ratownicy obsłużyli miejsce dwóch kolizji i wypadku drogowego. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

Wypadek drogowy w Złotowie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 listopada br. na drodze w Złotowie gm. Stare Pole. O godz. 11:34 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych.

Po dojeździe trzech zastępów z JRG Malbork oraz zastępu OSP Stare Pole do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych – marki Fiat Seicento i Opel Meriva. Wszyscy poszkodowani opuścili pojazdy przy pomocy świadków zdarzenia. Trzech poszkodowanych mężczyzn z Fiata przebywało w pojeździe jednego ze świadków zdarzenia, natomiast pasażerka Opla zaopatrzona była przez świadków zdarzenia. Pozostali mężczyźni - kierowca Opla i pasażer Fiata nie zgłaszali dolegliwości związanych ze zdarzeniem. Pojazdy po zderzeniu czołowym znajdowały się na jednym z pasów ruchu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym. Decyzją ZRM wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali. Po 3 godz. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 14 ratowników, 6 ratowników medycznych oraz 4 funkcjonariuszy policji.

 

Potrącenie pieszego przez pociąg.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 listopada br. w miejscowości Lichnówki Pierwsze. O godz. 00:30 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na torach kolejowych.

Po dojeździe dwóch zastępów z JRG Malbork oraz zastępu OSP Lichnowy do miejsca zdarzenia zastano zatrzymany w polu pociąg pasażerski relacji Kołobrzeg-Kraków po potrąceniu mężczyzny. Potrącenie nastąpiło na torze w kierunku Malborka. Utrudniony był dojazd do miejsca zdarzenia. Ratownicy ZRM odstąpili od udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej ze względu na masywne uszkodzenia ciała. Wstrzymany został ruch kolejowy na trasie Malbork-Tczew.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia do prowadzenia czynności służbowych dla technika i referenta policyjnego. Po 3 godz. 50 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 12 ratowników, 2 ratowników medycznych oraz 4 funkcjonariuszy policji.

 

Starsza kobieta zaczadziła się w mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 listopada br. w miejscowości Lichnowy. O godz. 15:15 dyżurny operacyjnySKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o możliwym wystąpieniu tlenku węgla w budynku jednorodzinnym.

Po dojeździe jednego zastępu z JRG Malbork oraz zastępu OSP Lichnowy do miejsca zdarzenia zastano przed budynkiem jednorodzinnym członka rodziny, który podejrzewał zaczadzenie się osoby starszej w mieszkaniu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu dwóch ratowników do środka mieszkania w aparatach OUO. W mieszkaniu znajdowała się starsza kobieta, u której stwierdzono plamy opadowe i stężenie pośmiertne. Ratownicy wygasili piec kaflowy i przewietrzyli pomieszczenia. Sprawdzili za pomocą miernika wielogazowego obecność tlenku węgla. Detektor wykazał substancje niebezpieczną na poziomie 50ppm. Po 52 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 10 ratowników i 2 funkcjonariuszy policji.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.