Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Rekordy życiowe i medale braci Patoka w Mławie.

MAL WOPR.  Rekordy życiowe i medale braci Patoka w Mławie. fot. MAL WOPR Malbork
Ponad 450 zawodników z 34 klubów z całej Polski i Ukrainy wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Mława dla pływania” pod patronatem Burmistrza Miasta Mława, które odbyły się w sobotę i niedzielę, 22 i 23 października br. w Mławie. W gronie wielu klubów, głównie z centralnej Polski, nie mogło zabraknąć również Malborka, który reprezentowało dwóch najbardziej aktywnych zawodników MAL WOPR - bracia Dawid i Kacper Patoka.

W dwudniowych zmaganiach chłopaki startowali kilkukrotnie tocząc boje nie tylko o medale, ale przede wszystkim o nowe rekordy życiowe. Na ich brak obaj nie mogli narzekać.

- Młodszy z braci, dwunastoletni Kacper tylko na dystansie 50m stylem motylkowym nie zanotował nowej „życiówki”. We wszystkich pozostałych czterech startach zaliczył lepszy wynik od dotychczasowego, a warto dodać, że w konkurencji 50m stylem grzbietowym zrobił to dwukrotnie, najpierw w eliminacjach, a potem raz jeszcze w finale. Kacper w Mławie spisał się rewelacyjnie, bowiem do czterech rekordów życiowych dorzucił trzy srebrne medale, uzyskując w medalowych startach doskonałe czasy. Dystans 50m stylem dowolnym pokonał w 28,73s, dwukrotnie dłuższy dystans w tym samym stylu popłynął w czasie 1:04,00s, zaś na 100m stylem zmiennym uzyskał czas 1:14,99s. Tak dobre starty nie mogły nie zakończyć się doskonałym wynikiem w klasyfikacji końcowej, w której malborski pływak zajął drugie miejsce - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. 

Na wielkie brawa po mławskich zawodach zasłużył także starszy ze startujących braci, czternastoletni Dawid. Jemu co prawda nie udało się zdobyć medalu, ale w konkurencji 100m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym zajął 8 miejsce, zaś o podium otarł się na 100m stylem zmiennym, gdzie fantastyczny czas 1:09,57s dał mu tak bardzo znienawidzone przez sportowców, 4 miejsce.

Występy malborczyków w Mławie z pewnością zasługują na uwagę i wielkie gratulacje. Nie może też tutaj zabraknąć podziękowań dla mamy pływaków, Doroty, dzięki której mogli wystartować na zawodach w tak odległym województwie mazowieckim.

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.