Wydanie nr 29/2023, Niedziela 29.01.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork. Festyn i Bieg Dobroczynny dla Bartka Tuchułki.

Gmina Malbork. Festyn i Bieg Dobroczynny dla Bartka Tuchułki. fot. Gmina Malbork
Po raz kolejny odbył się Festyn i Bieg Dobroczynny na rzecz mieszkańca gminy Malbork, 23-letniego Bartka Tuchułki, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Trwa podliczanie pieniędzy, jakie udało się w tym roku uzbierać na leczenie i rehabilitację Bartka.

AKTUALIZACJA. 29 września 2022 r.

Organizator zbiórki podczas Festynu i Biegu Dobroczynnego dla Bartka Tuchułki, Fundacja Słoneczko z siedzibą w Stawnicy 33A, 77-400 Złotów (nr pozwolenia 2016/2474/OR) poinformowała, że w wyniku przeprowadzonej 17 września br. zbiórki publicznej na obiekcie sportowym w Nowej Wsi Malborskiej zebrano łącznie 20 327,30 zł na rehabilitację i leczenie młodego wojownika. Organizatorzy serdecznie dziękują za wielkie serca i udział w festynie. Do zobaczenia za rok!

 

 

W sobotę, 17 września br. na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej odbyła się kolejna edycja Festynu i Biegu Dobroczynnego dla Bartka Tuchułki. Całkowity dochód z opłat wpisowych i startowych przekazany zostanie na jego leczenie i rehabilitację. Na podsumowanie kwoty, jaką udało się uzbierać trzeba jeszcze chwilę poczekać. Trwa jeszcze podliczanie.

W programie festynu czekało wiele atrakcji, m.in. strefa gastronomiczna, animacje dla najmłodszych, wóz strażacki, pokazy Służby Więziennej. Na scenie wystąpiły Bursztynki i Balbiny, a gwiazdą wieczoru był zespół disco MEGI.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: starosta malborski Mirosław Czapla i wójt gminy Malbork Marcin Kwiatkowski.

 

 

 


 

Zdjęcia: Gmina Malbork

Gmina Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
....
.... 23.09.2022, 19:15
Wracaj do zdrowia