Wydanie nr 156/2023, Poniedziałek 5.06.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz. Rusza budowa hali sportowej przy Zespole Szkół i Przedszkola.

  • Wydanie nr 156/2023
  • 20 września 2022, 10:23
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Miłoradz. Rusza budowa hali sportowej przy Zespole Szkół i Przedszkola. fot. UG Miłoradz
Wkrótce rozpocznie się budowa hali sportowej przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Inwestycja będzie kosztowała ponad 5 mln zł, ale to nie jedyne przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne, które zaplanował i realizuje wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek. Trwają rozmowy o kolejnych zadaniach. W tym celu wójt wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Marcinem Szeszą odwiedzili Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ubiegłym tygodniu wójt Arkadiusz Skorek podpisał umowę na budowę hali sportowej przy miłoradzkiej szkole. Wyłoniona w przetargu firma Niebieskie Migdały Bartłomiej Kraweć z Iławy wykona inwestycję za 5 milionów i 250 tysięcy złotych. Hala ma być gotowa do końca sierpnia 2023 roku.

- „Jesteśmy coraz bliżej spełnienia marzenia wielu mieszkańców gminy Miłoradz, w tym mojego” – mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. – „Powstanie nowoczesna hala sportowa, która będzie służyła uczniom, ale po zajęciach lekcyjnych także wszystkim chętnym mieszkańcom. Jestem przekonany, że ten obiekt będzie tętnił życiem i przyczyni się do jeszcze skuteczniejszego upowszechniania sportu wśród mieszkańców w każdym wieku. Będzie to także miejsce, które pozwoli nam na organizowanie wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych pod zadaszeniem. Umowa na wykonawstwo jest już podpisana, teraz musimy się wszyscy jedynie uzbroić w cierpliwość”.

Budowa hali była jednym z tematów rozmowy wójta i dyrektora GOKiS z szefem gabinetu ministra sportu i turystyki Szymonem Stachowiakiem. Przypomnijmy, że obiekt sportowy powstanie między innymi dzięki pozyskaniu pieniędzy z rządowego programu „Sportowa Polska”.

- „Podczas spotkania w ministerstwie przekazaliśmy bieżące informacje na temat przygotowań do rozpoczęcia inwestycji, ale po raz kolejny poruszyliśmy temat innych inwestycji sportowych, na realizacji których nam zależy. Rozmawialiśmy między innymi o możliwych wariantach finansowania kompleksowej modernizacji stadionu w Miłoradzu oraz o środkach na modernizację boiska sportowego w Kończewicach” – mówi Arkadiusz Skorek.

Przedstawiciele gminy Miłoradz opowiedzieli w Warszawie także o toczących się pracach, związanymi z rozwojem infrastruktury i budową centrum turystyczno-rekreacyjnego nad jeziorem w Pogorzałej Wsi.

- „Rozpoczęliśmy już prace nad przygotowaniem programu funkcjonalno-użytkowego dla tego zadania i w pierwszym kwartale przyszłego roku ogłosimy przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie centrum” – mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. – „Planujemy rozpoczęcie budowy kompleksu w drugiej połowie 2023 roku z możliwością ukończenia prac w 2024 roku. Warto zaznaczyć, że przez ostatni rok miłoradzki samorząd na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej pozyskał ponad 7 milionów złotych. Teraz te pieniądze będą w fizyczny sposób przeznaczane na realizację ważnych i wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji”.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu


 

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.