Wydanie nr 344/2022, Sobota 10.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Sprzęt komputerowy trafi do mieszkańców.

  • Wydanie nr 344/2022
  • 8 września 2022, 12:07
  • Gmina Miłoradz
  • Wiadomości
Samorząd gminy Miłoradz informuje, że rozpoczął przekazywanie sprzętu komputerowego w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Łącznie na obszarze gminy Miłoradz pozytywnie zakwalifikowanych zostało 184 uczniów szkół różnych typów, uprawnionych do otrzymania komputera.

Od środy, 7 września br. pracownicy Urzędu Gminy w Miłoradzu zaczęli telefonicznie kontaktować się z osobami obdarowanymi w celu uzgodnienia terminu i godziny przekazania sprzętu oraz dopełnienia formalności.

Odbiór poprzedzony zostanie zawarciem z rodzicem/opiekunem prawnym ucznia lub samym uczniem (jeżeli jest pełnoletni) umowy przekazania sprzętu komputerowego. Podczas przekazywania komputerów nie będą stosowane żadne kryteria wyróżniające.

Udając się do Urzędu Gminy na podpisanie umowy należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz nr PESEL osoby obdarowanej. W niektórych przypadkach jakikolwiek dokument potwierdzający prawo do reprezentowania osoby obdarowanej (skrócony akt urodzenia, dowód osobisty obdarowanego z imionami rodziców, odpis postanowienia Sądu o ustanowieniu opiekuna prawnego lub kuratora).

Należy zapoznać się z umowami, w szczególności z umową przekazania sprzętu komputerowego i obowiązkami, jakie będą spoczywać na nas w związku z uzyskaniem sprzętu.

Urząd Gminy Miłoradz przypomina, że komputery wszyscy otrzymają na własność.

- „Przez dwa kolejne lata będą państwo zobligowani do złożenia oświadczenia, że sprzęt ten jest w państwa posiadaniu i jest wykorzystywany na potrzeby edukacyjne Obdarowanego (w szczególności do edukacji zdalnej)” - informuje Urząd.

 

 

 

 

Informacja Gminy Miłoradz

Gmina Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.