Wydanie nr 342/2023, Piątek 8.12.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz. Nowy samochód dla strażaków ochotników.

Miłoradz. Nowy samochód dla strażaków ochotników. fot. UG Miłoradz
Ochotnicza Straż Pożarna w Miłoradzu wzbogaciła się o kolejny samochód. Tym razem ratownicy otrzymali lekki wóz ratowniczo-rozpoznawczy typu SLRR, który pomoże im w bieżącej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mienia oraz zdrowia i życia mieszkańców całego powiatu malborskiego.

We wtorek, 6 września br. samochód marki Mitsubishi dotarł do miłoradzkiej jednostki. Został przywitany przez druhów, członków zaprzyjaźnionych jednostek OSP oraz wójta gminy Miłoradz Arkadiusza Skorka.

- „Cieszę się i jestem bardzo dumny, że park maszynowy miłoradzkiej jednostki jest systematycznie unowocześniany. Nowy wóz zastąpił wysłużonego land rovera i zapewni strażakom lepszą mobilność oraz większą niezawodność, a to cechy niezbędne do przeprowadzania skutecznych działań ratowniczych” - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz.

Mitsubishi L 200 MMR został wyprodukowany w 2018 roku. Samochód kosztował ponad 188 tys. zł i został sfinansowany ze środków OSP, gminy Miłoradz oraz powiatu malborskiego. Dostawcą pojazdu była firma IPS Strażak Sam z Ciechanowa.

- „Zakup samochodu dzięki wspólnemu montażowi finansowemu jest dowodem na dobrą współpracę między samorządami powiatowym i gminnym. To też forma podziękowania strażakom za ich pracę i służbę na rzecz mieszkańców gminy Miłoradz, ale też całego powiatu malborskiego, bo przecież ratownicy OSP Miłoradz biorą udział w działaniach ratunkowych także w Malborku i innych miejscowościach” - mówi Marcin Szesza, radny Rady Powiatu Malborskiego i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu.

Przypomnijmy, że to kolejny już nowoczesny pojazd, który znalazł się na wyposażeniu miłoradzkich ochotników. Na początku 2021 r. otrzymali oni ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy, który kosztował ponad 790 tys. zł. Został sfinansowany ze środków gminy Miłoradz oraz pozyskanej przez samorząd dotacji rządowej.

- „To nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo, bo prowadzimy już rozmowy na temat pozyskania kolejnego nowoczesnego samochodu pożarniczego, tym razem dla OSP Kończewice, która wejdzie wkrótce do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego” - mówi wójt Arkadiusz Skorek. - „Te wszystkie zakupy mają jeden cel: zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Znam osobiście naszych strażaków ochotników i wiem, że są to osoby świetnie wyszkolone i pełne zaangażowania. Aby skutecznie nieść pomoc, muszą jednak posiadać odpowiedni, wysokospecjalistyczny sprzęt. Robimy wszystko, co możemy, by im go zapewnić”.

Oficjalne przekazanie nowego samochodu dla druhów z Miłoradza ma nastąpić podczas uroczystego apelu z okazji 75-lecia OSP Miłoradz. Wydarzenie to planowane jest w październiku br.

 

 

 


Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.