Wydanie nr 344/2022, Sobota 10.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W ten weekend 48 h marsz Nordic Walking dla Weroniki Żarskiej z Malborka.

W ten weekend 48 h marsz Nordic Walking dla Weroniki Żarskiej z Malborka. fot. archiwum prywatne rodziny
Rafał Błądek, sportowiec, maszer i instruktor Nordic Walking z Malborka podejmie się 48 godzinnego marszu NW, by wesprzeć zbiórkę na turnus rehabilitacyjny dla 8-letniej Weroniki Żarskiej. Każdy z nas może przyłączyć się do tego marszu.

8 – letnia Weronika Żarska z Malborka urodziła się z wodogłowiem pokrwotocznym. W kolejnych tygodniach u dziewczynki rozpoznano niedowidzenie, a z chwilą ukończenia pierwszego roku życia zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe w stopniu umiarkowanym. Na chwilę obecną Weronika zmaga się z niedowładem lewostronnym całego ciała oraz niedowidzeniem, przez co jest zapóźniona w rozwoju ruchowym i jest rehabilitowana przez ośrodek rehabilitacyjny. Jest także pod stałą opieką lekarzy: neurologa i okulisty w Warszawie oraz Gdańsku, chirurga dziecięcego w Gdańsku, a także lekarza rehabilitanta w Gdyni.

Od piątku do niedzieli, od 9 do 11 września br. Rafał Błądek organizuje „48 h marsz Nordic Walking w lesie dla Weroniki Żarskiej”, którego całkowity dochód wesprze zbiórkę na turnus rehabilitacyjny dziewczynki https://zrzutka.pl/67pzeb

Głównym celem imprezy jest charytatywna zbiórka funduszy na turnus rehabilitacyjny dla dziewczynki, jednak organizator podkreśla, że również integracja środowiska maszerów Nordic Walking i biegaczy oraz sportów rowerowych, a także popularyzacja marszu NW i biegu jako najprostszej formy uprawiania sportu, rywalizacja sportowa i uprawianie aktywnej turystyki oraz poznawanie walorów turystycznych Nadleśnictwa Kwidzyn.

 

W piątek, 9 września br. proponowany jest start z miejsca wypoczynkowego koło Leśniczówki Wilki o godz. 10:00 wyznaczoną trasą około 14 km (pętla) w kierunku Białej Góry Wszyscy chętni uczestnicy będą poruszać się po wcześniej ustalonej i wyznaczonej trasie. Każdy z uczestników, który będzie brał udział w wydarzeniu w części nocnej, będzie zobowiązany posiadać oświetlenie indywidualne i elementy odblaskowe na odzieży własnej.

Wszyscy uczestnicy podczas pokonywania trasy będą zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności w stosunku do pojazdów kołowych i pieszych uczestniczących w tym czasie w normalnym życiu publicznym. Uczestnicy pokonywać będą trasy po ogólnodostępnych terenach otwartych z zakazem wstępu na tereny prywatne oraz nasadzenia roślinne.

- „Pragnę wesprzeć swoimi kilometrami zbiórkę na turnus rehabilitacyjny i pokonać jak największa ilość pętli bez względu na panujące warunki atmosferyczne, co przełoży się na jak największą sumę kilometrów i zebrać środki (8000zł) dla Weroniki Żarskiej” - podkreśla Rafał Błądek. - „Mocno wierzę, że siła społeczności jest wielka i uda się zebrać te środki na sfinansowanie tak potrzebnej rehabilitacji dla Weroniki Żarskiej!!!”

 

Każdy z nas może dorzucić swoją przysłowiową cegiełkę. Wystarczy wziąć udział w wydarzeniu lub wejść na https://zrzutka.pl/67pzeb

 

 

 

 

Zdjęcie: archiwum prywatne rodziny

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.