Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kiedy w końcu pojawią się rogatki i sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowo-drogowym w Malborku? [wideo, zdjęcia]

W lipcu ubiegłego roku na kolejowa mapę Pomorza wróciła trasa linii nr 207 Malbork – Kwidzyn. W kwietniu 2022 r. podano do publicznej informacji, że PKP PLK S.A. wyłoniły wykonawcę, który zamontuje rogatki i samoczynną sygnalizację na przejeździe kolejowym na ul. de Gaulle'a w Malborku. Początkowo mieszkańcy sąsiadującej z przejazdem Nowej Wsi Malborskiej mogli obserwować jakieś prace prowadzone w tym miejscu. Jednak w pewnym momencie wymontowane zostały elementy szlabanów, postawiono znaki o uszkodzonej rogatce i ślad po wykonawcy zaginął. Od bardzo długiego czasu nic nie jest robione. Czy to zapowiedź opóźnień w pracach?

Przypomnijmy, że modernizacja linii kolejowej nr 207 na trasie Malbork - Gardeja rozpoczęła się w 2017 r. i miała trwać dwa lata. Z różnych powodów termin jej realizacji wydłużył się do 2021 r., by w końcu w lipcu linia 207 otworzyła się na nowo dla podróżujących pociągami na tej trasie. Codziennie, na trasie Malbork – Kwidzyn kursuje 8 par pociągów, a sam przejazd zajmie około 40 minut.

Jednak mimo tego, że pociągi ruszyły w trasę, w dalszym ciągu na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. gen. de Gaulle’a w Malborku nie działały szlabany i sygnalizacja świetlna. W listopadzie 2021 r. można było zauważyć pierwsze prace prowadzące do zmiany tego stanu rzeczy.

W kwietniu 2022 r. PKP PLK S.A. poinformowało, że wybrano wykonawcę, który zamontuje rogatki i samoczynną sygnalizację. Inwestycja ma być zakończona do końca III kwartału 2022 r., ale obserwując obecne poczynania, a raczej ich brak, trudno jest w to uwierzyć. Mieszkańcy skarżą się na donośne sygnały przejeżdżających pociągów. Modernizacja tej linii kolejowej już wystarczająco się przedłużyła, a wciąż końca nie widać.

Zwróciliśmy się do PKP PLK S.A. z pytaniem, czy prace remontowe idą zgodnie z planem i zostaną zakończone w terminie? Czy mieszkańcy nie muszą się obawiać, że historia z opóźnieniem ponownie się powtórzy?

W odpowiedzi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. napisał, że PKP PLK S.A. realizują prace związane z zabudową dodatkowych oraz wymianą wcześniej istniejących urządzeń na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. de Gaulle’a w Malborku.

- „Wykonawca zabudował już infrastrukturą kablową oraz przygotował fundamenty pod napędy rogatkowe. Zakończenie wszystkich prac oraz uruchomienie urządzeń planowane jest w październiku br.” - podkreślił Przemysław Zieliński.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na którym uwieczniliśmy "postępy" prac na przejeździe kolejowo-drogowym w Malborku.

Czekamy na Państwa komentarze.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.