Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. Nielegalny pistolet i prawie 800 sztuk amunicji.

  • Wydanie nr 279/2022
  • 20 lipca 2022, 14:07
  • KPP w Nowym Dworze Gdańskim
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Krynica Morska. Nielegalny pistolet i prawie 800 sztuk amunicji. fot. KPP w Nowym Dworze Gdańskim
Mieszkaniec Krynicy Morskiej zgłosił, że w jego domku holenderskim jest przestrzelona na wylot ściana. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, ustalili, że strzał mógł pochodzić od sąsiada, u którego w toku przeszukania ujawnili ponad 800 sztuk amunicji oraz rewolwer, na które nie posiadał wymaganego zezwolenia. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

W poniedziałek, 18 lipca br. mieszkaniec Krynicy Morskiej powiadomił dyżurnego nowodworskiej policji, że w swoim domku holenderskim, w którym nie był od kilku miesięcy, zauważył przestrzelinę na wylot w łóżku i ścianie.

- „Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, wykonując czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że strzał mógł pochodzić z sąsiedniej działki. Przeszukali pomieszczenia mieszkalne u sąsiada osoby zgłaszającej. W toku wykonywanych czynności, podczas przeszukania domu 43-latka funkcjonariusze ujawnili z widocznymi śladami korozji przedmiot przypominający broń palną - rewolwer, lufę od pistoletu oraz blisko 800 sztuk amunicji typu Tokarew, Mauser, Mosin” - informuje sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Właściciel nie posiadał pozwolenia na posiadanie broni i amunicji. Ujawnione przedmioty zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany”.

Podczas przesłuchania, zatrzymany mówił policjantom, że znalezisko znalazł w lesie i zachował dla siebie. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Nie przyznał się do oddania strzału w domek holenderski sąsiada.

Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

KPP w Nowym Dworze Gdańskim
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Lubiii$$$$
Lubiii$$$$ 22.07.2022, 07:25
Haha wszyscy prawie Ukraińcy mają bron i legalnie chodza po całej europie nic im nikt nie robi :)