Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. ZSP3 w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 19 lipca 2022, 12:38
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku znalazł się na zwycięskiej liście szkół, które otrzymają bezpłatny czujnik smogu i dołączy do projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA). Umowa w tej sprawie przy zgodzie organu prowadzącego zostanie podpisana między Szkołą a Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK).

Kluczową częścią projektu będą działania informacyjne i szkoleniowe skierowane do całego środowiska szkolnego (uczniów, nauczycieli, rodziców), których najważniejsze cele to: podniesienie świadomości uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców na temat smogu, zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów oraz nauczycieli w obszarze edukacji antysmogowej, ochrony zdrowia oraz przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza oraz integracja środowiska edukacyjnego, nawiązywanie nowych kontaktów i wymiana pozytywnych doświadczeń z procesu edukacji wykorzystującego nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne oraz współpraca na rzecz rozwoju działań antysmogowych w społecznościach lokalnych.

Wraz ze zwiększaniem zasięgu projektu ESA i rozwojem form działania przygotowanie nauczycieli koordynatorów pozwoli na realizację przez nich kaskadowych działań szkoleniowo-informacyjnych, kierowanych do pozostałych nauczycieli.

Narzędziem pomocnym w prowadzonych działaniach edukacyjno-informacyjnych jest strona internetowa projektu ESA, zawierająca – obok stałych pomiarów jakości powietrza z placówek – opracowania informacyjne, edukacyjne i promocyjne.

Nauczyciele koordynatorzy i pozostali przedstawiciele grona pedagogicznego zaangażowani w realizację projektu ESA na kolejnych etapach będą zapraszani do aktywnego udziału w pracach nad tworzeniem koncepcji pełnego i skalowalnego programu edukacyjnego w formule ogólnopolskiej.

W ramach projektu szkoła otrzyma: czujnik smogu i tablicę LED do wyświetlania wyników pomiarów, materiały edukacyjne na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu, dostęp do platformy e-learningowej eduESA z cyfrowymi kursami i e-lekcjami dla nauczycieli i uczniów, szkolenia i webinaria dla nauczycieli oraz dostęp online do wyników pomiarów czujnika dla dowolnych użytkowników.


 

 

 

Informacja i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.