Wydanie nr 29/2023, Niedziela 29.01.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wizyta Joannitów na skwerze im. Zakonu Joannitów.

  • Wydanie nr 29/2023
  • 5 lipca 2022, 10:48
  • UM Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Wizyta Joannitów na skwerze im. Zakonu Joannitów. fot. UM Malbork
W poniedziałek, 4 lipca br. z wizytą do Malborka przyjechał dr Christian Meyl, Joannita i Honorowy Obywatel Miasta Malborka, który miał okazję zobaczyć wyremontowany za budynkiem magistratu skwer. Nic w tym nie byłoby nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że od kilku dni miejsce te nosi nazwę skweru im. Zakonu Joannitów.

Honorowemu Obywatelowi naszego miasta w podróży towarzyszyła żona Sigrid, przyjaciele małżeństwo von Lebebur - również Joannici oraz Jerzy Fryc, kierownik Stacji Socjalnej Joannitów w Malborku.

Na gości w Malborku czekała niespodzianka - na skwerze za budynkiem magistratu pojawił się kamień z nazwą skweru im. Zakonu Joannitów. Decyzję o nadaniu nazwy tego skweru radni podjęli jednogłośnie 30 czerwca br. podczas sesji Rady Miasta Malborka. Dr Meyl oraz jego towarzysze nie kryli wzruszenia i radości. Honorowy Obywatel powiedział, że zawsze było jego marzeniem, aby Zakon miał w Malborku jakieś swoje miejsce. I to marzenie właśnie się spełniło.

Na zakończenie dr Meyl przekazał na ręce dyrektora MOPS Jacka Wojtuszkiewicza symboliczny czek na kwotę 5000 euro na pomoc dla mieszkańców Malborka i przebywających w naszym mieście uchodźców z Ukrainy. Goście podkreślali, że bardzo doceniają pomoc, jaką władze i mieszkańcy niosą dla osób poszkodowanych w tej okrutnej wojnie.


 


 

Źródło: materiały prasowe UM Malborka

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.