Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. Terminarz VIII edycji

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. Terminarz VIII edycji fot. Plażowe Mistrzostwa Budowniczych
Spotkajmy się na plaży i usypmy największą budowlę z piasku - tymi słowami organizatorzy zachęcają urlopowiczów z całej Polski do udziału w Plażowych Mistrzostwach Budowniczych. Już 30 czerwca rozpocznie się ósma edycja tej wakacyjnej rywalizacji na plażach polskiego wybrzeża.

Mając do dyspozycji piasek, plastikowe łopaty i wodę, wszyscy chętni, którzy pojawią się na jednej z 23 plaż, będą mogli podjąć próbę ustanowienia tegorocznego rekordu i wzniesienia największej na polskim wybrzeżu budowli z piasku w miejscowości, w której spędzają urlop. W poprzedniej edycji wygrała Karwia i to właśnie ta miejscowość leżąca w Gminie Władysławowo rzuca wyzwanie pozostałym kurortom.

Zasady są proste - Budowanie trwa 90 minut. Do zabawy jest używany wyłącznie sprzęt dostarczony przez organizatora. Nie liczy się estetyka budowli, a jedynie jej wysokość, która jest odmierzana za pomocą masztu i miarki laserowej. Budować mogą dorośli i młodzież, udział w zabawie jest bezpłatny. Jeśli zgłosi się za dużo osób, stosujemy rotację. – tłumaczy Maciej Zieliński z agencji eventowej Blersport, która organizuje imprezę. W tym roku zawody odbędą się w 23 miejscach – m.in. w Jastarni, Władysławowie, Karwii, Jastrzębiej Górze, Dąbkach, Dziwnowie, Pogorzelicy i Rewalu.

Każdego dnia, poza budowaniem, na plażowiczów czekają dodatkowe atrakcje, konkursy i zabawy - Dzięki współpracy z naszymi sponsorami i partnerami, jak zawsze będziemy mieć dla wczasowiczów sporo nagród. Upominki dostaną także najbardziej aktywni budowniczowie - mówi Robert Blesiński z agencji Blersport i dodaje, że tradycyjnie swoją strefę budowy będą mieć również dzieci, które z pomocą zabawek dostarczonych przez jednego ze sponsorów będą tworzyć własne budowle z piasku. Akcja spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem i ma swoich stałych fanów - Każdego roku staram się planować urlop w tym samym terminie, tak abym mógł wziąć udział w tej zabawie. Zazwyczaj dzień po dniu są imprezy w sąsiednich miejscowościach, więc uczestniczę w mistrzostwach dwa razy. W tym roku po raz pierwszy będzie mi towarzyszył syn, który jest już na tyle duży, by również chwycić za łopatę. Ktoś kto to wymyślił, miał świetny pomysł. Ludzie lubią zorganizowane formy zabawy przy których można się zintegrować - mówi pan Karol, ratownik medyczny z Opola, który od wielu lat spędza wakacje w Rewalu. Plażowe Mistrzostwa Budowniczych startują 30 czerwca w Chłapowie i potrwają do 26 lipca. Każda impreza rozpoczynać się będzie około godziny 10.00.

Zwycięstwa sprzed roku będzie bronić Karwie, w której powstała budowla o wysokości 338 cm.

Organizatorzy zapraszają do udział w imprezach, a tym którzy nie będą spędzać wakacji nad morzem proponują śledzenie akcji na fesjbukowym fanpejdżu imprezy. To właśnie tam pojawiać się będą bieżące informacje, zdjęcia i filmy z każdego budowania.

Terminarz VIII edycji Plażowych Mistrzostw Budowniczych

30.06. – Chałupy
9.07. - Pogorzelica
19.07. – Białogóra
1.07. – Ostrowo
10.07. – Pustkowo
20.07. – Rozewie
2.07. – Chłapowo
11.07. – Pobierowo
21.07. – Karwia
3.07. – Kuźnica
12.07. – Łukęcin
23.07. – Władysławowo
4.07. – Dębki
13.07. – Dziwnówek
24.07. – Jastarnia
6.07. – Niechorze
14.07. – Dziwnów
25.07. – Jastrzębia Góra
7.07. – Trzęsacz
15.07. – Międzywodzie
26.07. – Sztutowo
8.07. – Rewal
17.07. – Dąbki

 

Zobacz kamerę na żywo ze Sztutowa

Sztutowo plaża. Kamera na żywo

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.