Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie klasy policyjnej poznawali tajniki pracy w przyszłym zawodzie.

Malbork. Uczniowie klasy policyjnej poznawali tajniki pracy w przyszłym… fot. KPP Malbork
Malborską komendę odwiedzili uczniowie III klasy o profilu policyjnym. W nadchodzącym roku czeka ich podjęcie decyzji o tym, co będą chcieli robić w swoim życiu po zakończeniu szkoły. Podczas zwiedzania jednostki, funkcjonariusze przybliżyli młodzieży specyfikę służby w policji. Młodzi ludzie mogli zapoznać się z pracą policjantów w różnych pionach, sprzętem oraz pogłębić wcześniej przyswojoną wiedzę. Policjanci zachęcali młodych ludzi do dalszego rozwijania swoich zainteresowań, aby w najbliższym czasie mogli wstąpić w policyjne szeregi.

We wtorek, 14 czerwca br. funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Malborku odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Młodzież klasy III o profilu policyjnym z bliska mogła zobaczyć jak wygląda praca policjantów w malborskiej jednostce w różnych pionach organizacyjnych.

- „Uczestnicy mogli przyjrzeć się jak wygląda praca dyżurnego na stanowisku kierowania, jak również zobaczyć policyjny areszt. Najbardziej fascynujące dla młodych ludzi było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który obszernie opowiedział im o swojej pracy. Młodzież mogła zapoznać się z technikami i narzędziami wykorzystywanymi do zabezpieczania śladów. Policjant pokazał uczniom techniki pobierania odcisków linii papilarnych zarówno te nowoczesne, cyfrowe, jak i tradycyjne przy użyciu tuszu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również policyjne radiowozy. Każdy mógł usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Podczas spotkania policjanci szczegółowo omawiali z uczestnikami zasady doboru do służby, jakie muszą spełnić wymagania, żeby dostać się do policyjnych szeregów oraz jak wyglądają już poszczególne etapy rekrutacji. Przed nimi ostatni rok szkoły – to czas, w którym muszą już podjąć decyzję co chcą robić w życiu po jej zakończeniu. A może właśnie po tym spotkaniu utwierdzą się w przekonaniu, że spełnią swoje marzenia zostając policjantem.

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.