Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej najczęściej zgłaszane przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2021 r.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 6 czerwca 2022, 12:31
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej najczęściej… fot. KPP Malbork
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie malborskiego powiatu działa od 1 lipca 2016 r. Korzystanie z tej aplikacji  pozwala mieszkańcom na bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Od początku jej istnienia mieszkańcy, skorzystali z tego internetowego narzędzia 3352 razy.

Policjanci zachęcają do korzystania z tej interaktywnej mapy, która pozwoli malborskim funkcjonariuszom na objęcie stałym nadzorem miejsc zagrożonych.

- „Mieszkańcy powiatu malborskiego chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku jej  istnienia na naszym rejonie zgłoszono 3352 zagrożenia, z czego mundurowi potwierdzili 1386. W roku 2021  najwięcej zgłoszeń dotyczyło miejsc niebezpiecznej działalności rozrywkowej (85). Każde zagrożenie zaznaczone na mapie jest szczegółowo sprawdzane i weryfikowane przez malborskich mundurowych. Dzięki uzyskanym od mieszkańców informacjom, kryminalni z malborskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, od początku tego roku zlikwidowali na terenie powiatu kilka nielegalnych salonów gier hazardowych. W trakcie tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 25 bezprawnie wykorzystywanych automatów do gier zręcznościowych o wartości 300 tys. złotych. Właścicielom lokali grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności  do 3 lat” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Policjanci zachęcają mieszkańców do dalszej aktywności i zaangażowania w funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki umieszczonym tam zgłoszeniom obywatele mają bezpośredni wpływ na to, co się wokół nich dzieje i dowodzą, że sprawy bezpieczeństwa nie są dla nich obojętne. To narzędzie internetowe jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wejść na stronę internetową www.pomorska.policja.gov.pl <http://www.pomorska.policja.gov.pl/> i kliknąć na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po ukazaniu się aplikacji można przekazywać niepokojące informacje. Na podstawie zgłoszonych zagrożeń  mundurowi mogą ustalić najbardziej uciążliwe dla mieszkańców problemy i dążyć do jak najszybszego ich wyeliminowania.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze życie i zdrowie. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym powiecie.

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.