Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sprzątali ulicę, aż się kurzyło – czy tak powinno to wyglądać?

Malbork. Sprzątali ulicę, aż się kurzyło – czy tak powinno to wyglądać? fot. TvRegionalna24.pl
Wiosna od niepamiętnych czasów kojarzy się wielu z nas z porządkami. Nie tylko zmieniamy w szafie garderobę na lżejszą, ale również przeprowadzamy porządki w mieszkaniach i ogrodach. A drogowcy na ulicach.

Co roku, po skończonym okresie zimowym drogowcy sprzątają drogi gminne i powiatowe oraz miejskie ulice z nagromadzonego na ich poboczach materiału uszorstniającego po zimowym utrzymaniu dróg, najczęściej piasku. Podczas takich wiosennych porządków, zapewne wielu kierowców niejednokrotnie traciło cierpliwość z powodu tworzących się korków ulicznych i unoszącego się nieznacznie pyłu.

W maju jadąc ulicami Malborka można było natknąć się na tego typu prace porządkowe. Wielu kierowców miało zapewne inne wyobrażenie na ten temat, gdy przejeżdżali ul. Sikorskiego w ogromnej chmurze pyłu. Kurzyło się co niemiara, ponieważ nawierzchnia była całkowicie sucha. Czy tak powinno przebiegać czyszczenie ulic?

Zapytaliśmy o to Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, odpowiedzialny za utrzymanie nawierzchni DW515 w ciągu ul. Sikorskiego.

W odpowiedzi Anna Brzezińska – Michałejko, Zastępca Dyrektora ds. Utrzymania Dróg i Mostów ZDW w Gdańsku napisała, że sprzątanie powinno wyglądać inaczej. Przede wszystkim powierzchnia powinna być zwilżona, aby zapobiec kurzeniu.

- „Kierownik rejonu w Sztumie odbył rozmowę z Wykonawcą i przedstawił mu zastrzeżenia co do sposobu wykonywania prac. Deklarujemy także, że zwiększymy częstotliwość kontroli przy sprzątaniu miast, aby takie sytuacje nie miały już miejsca” - wyjaśnia Anna Brzezińska - Michałejko.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.