Wydanie nr 144/2024, Czwartek 23.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dzikie wysypisko na Sobieskiego.

Malbork. Dzikie wysypisko na Sobieskiego. fot. Widz TvRegionalna24.pl
W zasadzie nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego, ale również dla zdrowia i życia ludzi są nielegalne składowiska odpadów. Najczęściej na takie dzikie wysypiska można natknąć się w lesie, ale również w okolicach rzek i zbiorników wodnych. Czy tak trudno niektórym pojąć, że odpady po remontach i śmieci wielkogabarytowe wystawia się do wiat śmietnikowych, a nie wywozi do lasu czy wyrzuca do rzeki?

Napisała do nas jedna z mieszkanek Malborka, która wskazała, że do zbiornika wodnego w miejscu, gdzie gniazdują dzikie kaczki i perkozy, ktoś powyrzucał śmieci.

- „Ktoś bezmyślny powrzucał niepotrzebne sprzęty, meble i inne śmieci do stawu przy ul. Jana III Sobieskiego w głębi. Rozmawiałam z młodzieżą, która powyciągała te śmieci na brzeg, jednak jakiś Pan powrzucał wszystko z powrotem i pogonił młodych ludzi. Jak twierdzą, mieszka przy tej ulicy więc śmiem twierdzić, że to jego śmieci. Taki przykład daje się młodzieży o dbanie środowiska.
Chcę dodać, iż zgłaszałam ten fakt do Straży Miejskiej... jednak nie ma odzewu z ich strony”
- pisze mieszkanka.

W związku z powyższym poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie wywołana Straż Miejską.

W odpowiedzi Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej w Malborku napisał, że strażnicy podjęli czynności, jednak nie ustalono na chwilę obecną osoby, która wyrzuciła te śmieci.

- „Jednak z naszych informacji wynika, że mieszkańcy wiedzą kto to wyrzucił i widzieli fakt wyciągania z wody mebli przez konkretną osobę. Jednak bez współpracy z mieszkańcami, sami nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać takim aktom. Liczy się informacja w odpowiednim momencie. Ponadto śmieci zostały od razu uprzątnięte przez służby miejskie” - wyjaśnia Tomasz Farysej.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Teresa
Teresa 13.05.2022, 05:40
Komunistyczne szkodliwe działanie, tylko by niszczyć środowisko naturalne, niszczyć rozwój lokalny, zaniżać wartość. Może komuś zależy na zaśmiecaniu środowiska?
gosc
gosc 12.05.2022, 12:32
myślę, że to taki komunistyczny tok myślenia. Przekazywany z pokolenia na pokolenie. Państwowe czyli nie moje - można robić co się chce, zniszczyć, zaśmiecić. Sam znam starsze osoby, które potrafią powiedzieć tekst: "a co mam z tym zrobić? w domu trzymać? to wyrzuciłem!"
gosc
gosc 12.05.2022, 12:31
masakra, i co tacy ludzie myślą, że śmieci znikną?
a co się dzieje na poboczach ulicy (kocie łby) prowadzącej do strzelnicy...
przecież mieszkańcy gabaryt mogą oddać z darmo nie rozumiem tego... ryzykować karą?