Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Podsumowanie prac modernizacyjnych w I LO i ZSP3.

Malbork. Podsumowanie prac modernizacyjnych w I LO i ZSP3. fot. TvRegionalna24.pl
We wtorek starosta malborski podsumował prace modernizacyjne, jakie zostały przeprowadzone w ostatnich miesiącach w I LO i ZSP3 w Malborku. Inwestycje miały za zadanie dostosowanie budynków oświatowych do warunków spełnienia zabezpieczeń przeciwpożarowych.

We wtorek, 10 maja br. starosta Mirosław Czapla w towarzystwie Piotra Szwedowskiego, członka Zarządu Powiatu Malborskiego, pracowników Starostwa Powiatowego i dyrektorów malborskich szkół ponadpodstawowych podsumował inwestycje przeprowadzone w I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku.

W I LO przeprowadzono kompleksowy remont korytarzy, klatki schodowej, sześciu klas lekcyjnych na przyziemiu. Łączny koszt inwestycji wyniósł 710 308,00 tys. zł, złożyły się na niego: dokumentacja techniczna, roboty budowlane i nadzór inwestorski.

- „Szkoła ma przede wszystkim nowe oblicze. Chcieliśmy, żeby było i miło, i jasno, i przyjemnie. Powstały kąciki dla młodzieży – foteliki, stoliki. Takich punktów jest właściwie kilka, bo na każdym piętrze. Ma być nie tylko naukowo, nie tylko kulturalnie, ale także przyjacielsko i dostojnie” - podkreślała Hanna Lalak, dyrektor I LO w Malborku.

- „Niech szkoła dalej kształci ludzi, którzy będą nas później kiedyś zastępowali, bo to jest dobra szkoła” - podsumował Mirosław Czapla, starosta malborski i absolwent I LO w Malborku.

 

Z racji tego, że w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku nie było niczego zabytkowego, inwestycja w tej szkole kosztowała mniej, niż w I LO. Całość modernizacji zamknęła się w 300 tys. zł.

- „Modernizacja dotyczyła przede wszystkim zabezpieczenia przeciwpożarowego” - wyjaśnia Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku i dodaje, że inwestycja trwała od lipca do grudnia 2021 r.

Dyrektor nie ukrywa radości z faktu, że inwestycja została przeprowadzona w roku, w którym szkoła obchodziła swoje 60-lecie.

- „Konsekwencją ułożenia instalacji pożarowej było odświeżenie i odremontowanie korytarzy, klatek schodowych” - podsumowała Agnieszka Skrzypek, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Malborku.

- „Chcę podziękować Staroście, Zarządowi i wszystkim przedstawicielom, dzięki którym ta inwestycja mogła być zrealizowana. Czekaliśmy na jej zakończenie. Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 dziękuje” - dziękował Jan Stawicki.

 

 

A jak teraz wygląda wnętrze obu szkół? Przekonajcie się sami. Zapraszamy na materiał wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.