Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uwaga, kierowcy! W środę policyjne działania Prędkość.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 26 kwietnia 2022, 15:47
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Uwaga, kierowcy! W środę policyjne działania Prędkość. fot. zdjęcie poglądowe
Wiosenna aura powoduje, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się coraz więcej uczestników ruchu drogowego. Zwłaszcza piękna, słoneczna pogoda sprzyja wypadom za miasto, a niektórych kierowców kusi do mocniejszego przyciśnięcia pedału gazu. Aby wrażenia z jazdy były tylko pozytywne, nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych czuwają policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolno-prewencyjne.

Przyjemna temperatura powietrza, słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień sprzyjają podróżom i wycieczkom rodzinnym. Pamiętajmy, że szczęśliwa podróż – to bezpieczna podróż. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także dla pozostałych użytkowników ruchu.

- „Czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego malborscy policjanci w środę (27 kwietnia) przeprowadzą działania „Prędkość”. Na ulicach i drogach całego powiatu można będzie zobaczyć zwiększoną liczbę funkcjonariuszy drogówki, którzy za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz  samochodu wyposażonego w wideorejestrator będą kontrolować  zachowania kierowców. Dzięki wykorzystaniu policyjnego sprzętu będą mogli skutecznie reagować na przejawy niebezpiecznej jazdy, za które, zgodnie z nowym taryfikatorem, grożą wysokie mandaty, a nawet utrata prawa jazdy” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Kierowcy mogą się spodziewać patroli w newralgicznych punktach, takich jak skrzyżowania dróg, w których w przeszłości najczęściej dochodziło do wypadków drogowych.

Przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.