Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 26 kwietnia 2022, 15:29
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. fot. KPP Malbork
W poniedziałek w Nowym Stawie policjanci z malborskiej komendy przeprowadzili teoretyczny i praktyczny egzamin w ramach powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Sportowych emocji nie brakowało do ostatniej chwili. Zwycięzcy turnieju będą reprezentowali malborski powiat na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku.

W poniedziałek, 25 kwietnia br. o godz. 10.00 rozpoczęły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowane przez Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Stawie.

- „W powiatowym etapie wzięły udział najlepsze drużyny wyłonione podczas etapu miejskiego oraz reprezentacje uczniów ze szkół podstawowych powiatu malborskiego. 31 zawodników, którzy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe, musiało zmierzyć się z testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego, wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz na rowerach pokonać tor przeszkód i sprawdzić swoje umiejętności w miasteczku ruchu drogowego” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, którzy byli współorganizatorami tego turnieju.

- „Po zaciętej rywalizacji w młodszej grupie wiekowej, zwyciężyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku, natomiast triumfatorami wśród starszych uczestników turnieju okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez starostę malborskiego, a każdy z uczestników został obdarowany upominkami sfinansowanymi przez burmistrzów Malborka i Nowego Stawu, a także wójtów gmin Malbork, Miłoradz, Lichnowy i Stare Pole” - dodaje rzecznik.

Dyrektor ZSP w Nowym Stawie ufundował dodatkowe statuetki dla najlepszych zawodników turnieju, którymi okazali się: w grupie młodszej - Piotr Kowalski z ZSP w Nowym Stawie, a w grupie starszej - Aleksander Pawłowski z SP w Lichnowach.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim, który odbędzie się już 7 maja br. w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku.

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.