Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwoje dzieci w szpitalu po zatruciu tlenkiem węgla – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Dwoje dzieci w szpitalu po zatruciu tlenkiem węgla  – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 20 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkania, uszkodzonej rury i tlenku węgla. Ratownicy obsłużyli miejsce wypadku i kolizji drogowej oraz pomogli PRM. Strażacy wyjeżdżali do 10 pożarów, w tym 7 dotyczyło traw, poza tym paliły się śmieci, altanka i skrzynka elektryczna. Jeden alarm okazał się fałszywy.

Słoneczna aura sprawiła, że drogach powiatu malborskiego pojawiło się coraz więcej fanów jednośladów. Malborscy policjanci przypominają kilka porad, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko motocyklistom, ale i wszystkim użytkownikom dróg. Apelują do wszystkich fanów motocykli oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Wypadek drogowy w Ząbrowie.

Do zdarzenia doszło w środę, 20 kwietnia br. O godz. 12:09 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ząbrowo. Po dojeździe 2 zastępów z JRG Malbork oraz zastępu OSP Stare Pole zastano samochód osobowy marki Skoda Fabia, który zjechał z drogi krajowej nr 22 na pas zieleni (w kierunku Elbląga). Poszkodowany mężczyzna znajdował się poza pojazdem pod opieką osób zgłaszających. Samochód nie palił się, jednak w samochodzie widoczne były ślady po pożarze (nadpalona tapicerka i osmolone szyby).

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Ratownicy przekazali poszkodowanego dla ZRM i kierowali ruchem na czas trwania akcji. Po 1 godz. 12 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 11 ratowników, 4 ratowników medycznych i 10 policjantów.

Dwoje dzieci w szpitalu po zatruciu tlenkiem węgla na Kochanowskiego w Malborku.

W niedzielę, 24 kwietnia br. o godz. 18:39 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o tlenku węgla w miejscowości Malbork. Po dojeździe zastępu z JRG Malbork zastano w budynku wielorodzinnym właściciela mieszkania na pierwszym piętrze, który podejrzewał obecność tlenku węgla w pomieszczeniu łazienki, po wcześniejszym zasłabnięciu 5-letniego dziecka.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kontroli pomieszczenia łazienki oraz całego mieszkania za pomocą urządzenia wielogazowego, który wykazał obecność tlenku węgla na poziomie 136ppm. Ratownicy ewakuowali z budynku czteroosobową rodzinę i udzielili kwalifikowaną pierwszą pomoc osobom poszkodowanym. Strażacy skontrolowali wszystkie pomieszczenia w tym samym pionie pod kątem obecności tlenku węgla. Kontrola stężenia tlenku wykazała tlenek węgla w mieszkaniu na parterze. Na zewnątrz budynku ewakuowano kolejne dwie osoby. Po przewietrzeniu pomieszczeń i wygaszeniu paleniska w piecu w piwnicy, skontrolowano piecyki gazowe na parterze i na pierwszym piętrze. Na miejsce przyjechał ZRM, któremu przekazano poszkodowane osoby. Ponowna kontrola wszystkich pomieszczeń w pionie nie wykazała zagrożenia. Również kontrola kamerą termowizyjną przewodu dymowego na całej długości nie wykazała zagrożenia. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci zostało zabranych do szpitala.

Po 1 godz. 13 min. zakończono działania, w których udział wzięło 4 ratowników i 4 ratowników medycznych.

Samochód wpadł do rowu w Szymankowie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 kwietnia br. w miejscowości Szymankowo. O godz. 16:21 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej. Po dojeździe 2 zastępów z JRG Malbork oraz zastępu OSP Lichnowy zastano samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnym rowie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu 5-letniemu dziecku. Ratownicy przekazali poszkodowanego dla ZRM, które ostatecznie podjęło decyzję, że dziecko nie zostanie zabrane do szpitala. Po 1 godz. 03 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 9 ratowników, 2 ratowników medycznych i 2 policjantów.

Rozpoczął się sezon motocyklowy – policjanci apelują o ostrożność!

Przed nami sezon motocyklowy, pierwsi amatorzy jazdy na motocyklach już wyruszyli w drogę. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym to niezmiennie: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu. Aby przestrzec się przed tego typu zdarzeniami pamiętajmy, kierowco –motocyklisto:

1. Używaj kierunkowskazów i patrz w lusterka. Niektórzy motocykliści rzadko kiedy używają migaczy, co jest dużym lekceważeniem wobec kierowców samochodów, ale też i pozostałych użytkowników jednośladów. To samo dotyczy kwestii lusterek wstecznych - są po to, aby mieć świadomość, co dzieje się za nami. Przecież my też możemy blokować szybsze pojazdy, np. karetkę pogotowia.

2. Wszyscy powinniśmy przewidywać sytuacje na drodze. Mniejsze gabaryty i lepsze przyspieszenia to duża zaleta jednośladów, ale też i pewny mankament. Właśnie dlatego, że motocykl jest mniejszy, inni użytkownicy dróg mogą go przeoczyć. Dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać ruchy jadących przed nami pojazdów.

3. Zadbajmy też o to, aby być widocznym. Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. Dlatego jeżdżąc jednośladem, musimy zadbać o to, żeby być widocznym. Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostaniesz szybciej zauważony na drodze. Uważajmy na pieszych. Przepuszczajmy na pasach przechodniów, pokażmy wszystkim, że motocykliści potrafią się zachować kulturalnie.

 

 


 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.