Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. St. kpt. Damian Tomaszewski oficjalnie powołany na stanowisko komendanta KP PSP.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 29 marca 2022, 15:10
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. St. kpt. Damian Tomaszewski oficjalnie powołany na stanowisko komendanta KP PSP. fot. KP PSP Malbork
We wtorek odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, st. kpt. Damiana Tomaszewskiego.

We wtorek, 29 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku st. kpt. Damiana Tomaszewskiego.

Na początku uroczystości złożony został meldunek pomorskiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP st. bryg. Piotrowi Socha przez dowódcę uroczystości, kpt. Damiana Miklis. Po przyjęciu meldunku nastąpiło przemówienie st. kpt. Damiana Tomaszewskiego i st. bryg. Piotra Socha. Kolejnym etapem było odczytanie decyzji o powołaniu na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Malborku st. kpt. Damiana Tomaszewskiego. Na koniec uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło samorządowców z powiatu malborskiego, komendantów PSP z: Tczewa, Nowego Dworu Gdańskiego, Kwidzyna i Sztumu, a także przedstawicieli służb współpracujących z malborskimi strażakami.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że st. kpt. Damian Tomaszewski służbę rozpoczął w 2000 r., jako stażysta w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej. Zajmował stanowiska: młodszy ratownik, ratownik, specjalista ratownik, dowódca zastępu, dowódca zmiany, zastępca dowódcy JRG, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego. Od 2021 r. pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Malborku.

St. kpt. Damian Tomaszewski łącząc służbę z nauką, systematycznie podnosił swoje kwalifikacje na wyższych uczelniach cywilnych, jak i Państwowej Straży Pożarnej – w 2011 r. – SA PSP w Poznaniu (techn. poż), w 2015 r. - SGSP w Warszawie (inż. poż), w 2018 r. – Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu – studia magisterskie. Wielokrotnie nagradzany przez komendantów szczebla wyższego za udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych, jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, m.in. w 2010 r. odznaczony brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, a w 2015 r. - brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.


 

 

 

Informacja i zdjęcia: KP PSP Malbork


 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.