Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. PWiK informuje o stanie wody w mieście - do spożycia najlepiej po przegotowaniu.

Malbork. PWiK informuje o stanie wody w mieście - do spożycia najlepiej po przegotowaniu. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Mieszkańcy Malborka podkreślają, że problemy z wodą mają od stycznia, gdy doszło do awarii w Stacji Uzdatniania Wody i z kranów przez kilkadziesiąt minut nie leciała woda. Awaria została wówczas usunięta, jednak na tym nie skończyły się problemy mieszkańców z wodą. Pojawiły się informacje o złej jakości wody.

 

Pod koniec lutego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku wydało komunikat, w którym wskazywało, że „PWiK jest w trakcie działań remontowo-modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody i dokłada wszelkich starań, by zjawiska takie eliminować”. Przedsiębiorstwo przepraszało jednocześnie za niedogodności i prosiło mieszkańców o wyrozumiałość.

- „Sytuacja poprawi się po wykonaniu ww. prac, których zakończenie jest planowane do 30 kwietnia br.” - czytamy w komunikacie z 28 lutego br.

Jednak wielu mieszkańców to nie uspokoiło, ponieważ – jak zwraca uwagę jeden z naszych widzów, nie każdy ma dostęp do internetu, gdzie można przeczytać komunikaty i artykuły na ten temat.

- „Podczas rozmowy Pani z wodociągów poinformowała mnie, iż wszystko jest w internecie. Hmmm... jakby każdy najpierw tam zaglądał i miał dostęp. Pomijając ten fakt chodzi o to, iż woda ma nieprzyjemny metaliczny posmak oraz pełno zanieczyszczeń niewiadomego pochodzenia. Płacimy za jakość wody, a jak czytamy awaria miała miejsce w styczniu” - pisze nasz czytelnik.

 

Woda do spożycia najlepiej po przegotowaniu.

W poniedziałek, 14 marca br. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wydało kolejny komunikat w sprawie trwających prac naprawczo – modernizacyjnych w Stacji Uzdatniania Wody.

- „Jak informowaliśmy, obecnie woda podawana jest do sieci wodociągowej z pominięciem stacji uzdatniania wody, i jest to jedyne możliwe rozwiązanie techniczne problemu do czasu zakończenia prac. DLA BEZPIECZEŃSTWA NASZYCH ODBIORCÓW PROSIMY O SPOŻYWANIE TEJ WODY PO PRZEGOTOWANIU” - czytamy w dzisiejszym komunikacie PWiK. - „Firma wykonująca prace remontowe jest świadoma sytuacji i dokona wszelkich starań, by proces naprawczo-modernizacyjny przyśpieszyć w zakresie, na jaki ma wpływ. Jeszcze raz za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość”.
 

 

 

 

Zdjęcia: od widza TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sasanepid
Sasanepid 17.03.2022, 23:03
To woda po awarii powinna być tańsza. Płacimy za wodę zdatną do picia. A tak niszczone są sprzęty agd, ubrania zazminiaką kolor. Może bsprawi , może nie naprawi, konkrety, jaki jest faktyczny stan wody , kiedy były obiektywna badania wody?
Mirek
Mirek 16.03.2022, 06:52
Wodociągi Rada Nadzorcza- ile etatów jaki koszty ponoszą mieszkańcy , jakie radna dochody uzyskuje ? Woda nadaje się po przegotowaniu, jak to możliwe, że nikt wcześniej nie informował mieszkańców ?
Nemo
Nemo 15.03.2022, 18:16
Mam nadzieję, ze znajdzie się radny, który wystąpi do prokuratury o wszczęcie śledztwa w kierunku wprowadzenia zagrożenia utraty zdrowia na wielką skalę.
No i jest okazja do przyłożenie Burmistrzowi i szefostwu PWiK w Malborku.ASD
ASD 15.03.2022, 21:33 (odpowiedź do Nemo)
w mieście redbuula są prawie wszyscy radni bezradni
Nemo
Nemo 15.03.2022, 18:16
Mam nadzieję, ze znajdzie się radny, który wystąpi do prokuratury o wszczęcie śledztwa w kierunku wprowadzenia zagrożenia utraty zdrowia na wielką skalę.
No i jest okazja do przyłożenie Burmistrzowi i szefostwu PWiK w Malborku.timkim
timkim 15.03.2022, 07:52
Woda jest taka, że filtry w dzbankach się nawet zapychają. Nie mówię już nawet o innych sprzętach Szczytem bezczelności jest takie późne powiadomienie mieszkańców o tym fakcie. Wg mnie również cena za wodę w tych miesiącach powinna być niższa. Tak zachowałaby się normalna firma, z tym że takie spółki klientów mają w ....... A tak na marginesie, to od powstania tej stacji uzdatniania wody na Południu jakość wody się znacznie pogorszyła.
Marek
Marek 15.03.2022, 06:39
Woda od czasu modernizacji wodociągów jest cały czas gorszej jakości.Kto z urzędników bierze za to pieniądze, kto wysysa pieniądze mieszkańców? Człowiek zginie w przypadku jej skażenia i braku, ludzie są zmuszeni do korzystania, a my płacimy za wodę zdatną do picia.
Mirek
Mirek 14.03.2022, 19:35
Przez tyle tygodni nic nie zrobić to naprawdę trzeba pracować w Malborku i mieć na to przyzwolenie. Jak jest problem to trzeba go rozwiozac tu się czeka na niewiadomo co... Gdybym bym szefem takich specjalistów to właśnie straciliby pracę. Panie burmistrzu to istna bezczelność ze strony pwik jak i nadzoru w urzędzie miasta
Andrzej
Andrzej 14.03.2022, 17:40
Trzeba się zastanowić, czy nie warto złożyć pozwu zbiorowego przeciwko PWiK. W końcu tu chodzi o nasze zdrowie...
Jan
Jan 15.03.2022, 18:06 (odpowiedź do Andrzej)
A, ja k...a zastanawiałem się dlaczego mam dolegliwości gastryczne.
Wkurzony
Wkurzony 14.03.2022, 17:22
To jest farsa. Oczywiście wiadomo awaria może się zdarzyć ale po to spółka i nadzór z urzędu miasta biorą dużą kasę żeby pilnować takich spraw. A tu co? Przez kilka tygodni nie zrobiono nic, bo czekają aż ubezpieczyciel przyjedzie i może coś uda się przytulić. Znajomi z Miloradza przez trzy dni też mieli brzydka wodę ale temat rozwiązano od ręki a w Malborku przez miesiąc nie zrobiono nic. Woda nie jest woda która była kiedyś, to bzdura. Takiej wody jak jest teraz nie było nigdy. Dlaczego ludzie z pwik i z nadzoru w UM nabierają wody w usta? Bo nie wiedzą co z tym zrobić. Nawet w sanepidzie mi powiedziano że rozkładają ręce bo tyłu ich siedzi i efektów brak.
Kosciuszko
Kosciuszko 14.03.2022, 16:29
Woda beznadziejna nienadająca się do picia , brudna ,śmierdząca do tego potencjalne ryzyko uszkodzenia sprzętu ( express,zmywarka itp. ) Ale kasować za wodę trzeba.
Kosciuszko
Kosciuszko 14.03.2022, 15:58
Woda beznadziejna nienadająca się do picia , brudna ,śmierdząca do tego potencjalne ryzyko uszkodzenia sprzętu ( express,zmywarka itp. ) Ale kasować za wodę trzeba.