Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Co było przyczyną awarii w stacji Uzdatniania Wody?

Malbork. Co było przyczyną awarii w stacji Uzdatniania Wody? fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
W sobotę (22 stycznia) blady strach padł na mieszkańców Malborka, gdy okazało się, że dosłownie w całym mieście mieszkańcy nie mają wody w kranie. Okazało się, że nastąpiła poważna awaria w Stacji Uzdatniania Wody. W ciągu kilkudziesięciu minut awaria została usunięta, jednak pytania pozostały, dlaczego doszło do takiej awarii.

W sobotę, 22 stycznia br. po godzinie 13 mieszkańcy Malborka i okolic zostali odcięci od bieżącej wody w kranie. Dariusz Modzelewski z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Malborku potwierdził naszej redakcji, że doszło do poważnej awarii w Stacji Uzdatniania Wody. Jednak zapewnił, że awaria powinna zostać usunięta w ciągu kilkudziesięciu minut. I rzeczywiście tak było – krótko przed godz. 15 w kranach zaczęła lecieć woda.

Jednak wielu mieszkańców nadal zadaje sobie pytanie, z czego wynikała ta awaria i czy może po raz kolejny do niej dojść.

W związku z tym postanowiliśmy zwrócić się o komentarz do PWiK w Malborku.

W odpowiedzi Krystyna Babirecka, Prezes Zarządu PWiK w Malborku napisała, że awaria jest poważna.

- „Trwają prace mające na celu jej usunięcie. Woda dla mieszkańców jest podawana. PWiK robi wszystko, by mieszkańcy w najmniejszym stopniu odczuli skutki awarii” - napisała Krystyna Babirecka i dodała, że nie może podać jeszcze szczegółów awarii. - „Bardzo proszę o cierpliwość. Cokolwiek bym Panu teraz powiedziała, to byłoby to „gdybanie”. Nie chcę ani Pana ani mieszkańców wprowadzać w błąd. Najważniejsze jest to, że możemy mieszkańcom podawać wodę. Pracujemy nad tym”.

Czy awaria może się powtórzyć?

Na to pytanie Krystyna Babirecka odpowiedziała, że „NIE (chociaż awarie zdarzają się wszędzie i najczęściej są nieprzewidywalne)”.

Czy zagrożone jest życie mieszkańców? „NIE. Woda podawana mieszkańcom spełnia warunki przeznaczone do spożycia” - odpowiedziała Prezes Zarządu PWiK w Malborku.

Dodała również, że do sieci nie dostały się żadne chemikalia, a mieszkańcy nie muszą robić zapasów wody.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.