Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpiecznie na drogach powiatu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 7 marca 2022, 13:47
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Niebezpiecznie na drogach powiatu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 16 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia dwóch drzew, uszkodzonego opierzenia dachu, pękniętej rury z wodą oraz zadymienia w mieszkaniu. Strażacy wyjeżdżali do 7 pożarów – traw, śmieci, pieca w piekarni i przyczepy campingowej. Ratownicy obsłużyli miejsce dwóch wypadków samochodowych. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

Zderzenie 4 pojazdów na Wojska Polskiego w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 marca br. O godz. 07:37 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o zderzeniu czterech aut na ul. Wojska Polskiego w Malborku. Po dojeździe 3 zastępów z JRG Malbork zastano wypadek - trzech samochodów osobowych i jednego dostawczego na DK22. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się w pojeździe. Pozostali kierowcy byli na zewnątrz pojazdów bez obrażeń. DK22 zablokowana była w obu kierunkach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia przyjechały patrole policji oraz ZRM, któremu przekazano osobę poszkodowaną. Po dojeździe technika policyjnego, ratownicy wprowadzili ruch wahadłowy na drodze. Po zakończeniu prac technika policyjnego, usunięciu rozbitych pojazdów oraz resztek powypadkowych po 2 godz. 21 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 10 ratowników, 2 ratowników ZRM, 4 funkcjonariuszy policji.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/35469,malbork-jedna-osoba-w-szpitalu-po-zderzeniu-cztere

 

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu de Gaulle'a i Kotarbińskiego w Malborku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 marca br. O godz. 08:32 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o zderzeniu 2 aut na ul. de Gaulle’a. Po dojeździe 2 zastępów z JRG Malbork zastano wypadek dwóch osobówek na DW515. Wszystkie trzy osoby biorące udział w zdarzeniu o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdów. Pojazdy blokowały jeden pas drogi. Ratownicy wprowadzili ruch wahadłowy na drodze oraz powiadomili zarządcę drogi o zdarzeniu. Widoczny był wyciek płynów eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ZRM, strażacy przekazali poszkodowanych dla ratownictwa medycznego. Po zakończeniu prac technika policyjnego, ratownicy usunęli rozbite pojazdy na pobocze oraz resztki powypadkowe z jezdni. Po dojeździe lawet, pomogli w załadunku aut i sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. W działaniach, które trwały 1 godz. 57 min. udział brało łącznie 10 ratowników, 5 funkcjonariuszy policji oraz 3 ratowników ZRM.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/35494,dwie-osoby-w-szpitalu-po-wypadku-na-skrzyzowaniu-k

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcie: KP PSP Malbork

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.