Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork organizuje zbiórkę dla mieszkańców Ukrainy – pomóżmy naszym sąsiadom przeżyć wojnę!

  • Wydanie nr 27/2023
  • 1 marca 2022, 10:51
  • Gmina Malbork
  • Wiadomości
Wszyscy wiemy, jak wielką tragedię przeżywają nasi wschodni sąsiedzi. Wychodząc z pomocą mieszkańcom Ukrainy, Gmina Malbork organizuje zbiórkę darów.

 

W gminnych świetlicach w Tragaminie, Lasowicach Wielkich, Szawałdzie, Kraśniewie, Cisach i Stogach oraz w sali konferencyjnej Urzędu gminy Malbork (wejście boczne) będzie można zostawiać dary dla mieszkańców dotkniętych wojną terenów.

Najbardziej potrzebna jest: odzież termiczna dla kobiet i mężczyzn, odzież militarna i buty, kamizelki militarne, odzież typu softshell, hełmy wojskowe, krótkofalówki, latarki, skarpety, baterie, kubki termiczne, menażki i wszystko co przyda się do funkcjonowania w takich warunkach, śpiwory przeznaczone do wypraw zewnętrznych, opatrunki, bandaże, środki medyczne itp., leki przeciwzakrzepowe.

 

Jednocześnie Urząd Gminy Malbork zachęca do zgłaszania się chętnych osób, które są w stanie przyjąć rodziny uchodźców pod swój dach. W tej sprawie należy dzwonić pod nr tel. 506 194 243.


Zgodnie z ustaleniami przyjętymi na powiatowym spotkaniu kryzysowym, można wpłacać dowolne datki na konto Fundacji Nadzieja II im. Stefanii Zaorskiej w Banku Spółdzielczym w Nowym Stawie. Numer konta: 88 8304 0005 0000 3867 2000 0010. W tytule przelewu koniecznie należy umieścić dopisek „Pomoc Ukrainie”. Pieniądze zostaną wykorzystane na potrzeby uchodźców z Ukrainy, którzy będą lokowani na terenie powiatu malborskiego.

 

 

 

 

Informacja prasowa Gminy Malbork

Gmina Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.