Wydanie nr 144/2024, Czwartek 23.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kiedy mieszkańcy ul. Kasztanowej będą mieli w końcu drogę?

Malbork. Kiedy mieszkańcy ul. Kasztanowej będą mieli w końcu drogę?… fot. TvMalbork.pl
Mieszkańcy ul. Kasztanowej w Malborku od dłuższego czasu nie mogą doprosić się o budowę drogi. Wskazują, że wielokrotnie obiecywano im jej zrobienie, jednak z jakiegoś powodu decyzja o budowie odwlekana jest w czasie. Dlaczego?

 

Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl zadzwonił zdenerwowany mieszkaniec budynku znajdującego się przy ul. Kasztanowej (nr znany redakcji). Z rozmowy wynikało, że Wójt Gminy Malbork już od dawna obiecywał zrobić tam drogę, jednak ciągle z jakiegoś powodu odwleka tę decyzję. Mieszkaniec nie rozumie, dlaczego tak długo musi czekać, choć – jak sam wskazuje – był wielokrotnie w Urzędzie Gminy i u swojej sołtys, by porozmawiać na ten temat i przyspieszyć termin realizacji. Wspomniał również, że przez błoto, jakie występuje na drodze w porze deszczowej, zmuszony był do wielokrotnej zmiany samochodu, ponieważ te się po prostu psuły na tej drodze. Dodał, że w ostatnim tygodniu stycznia tego roku karetka jadąca do jego sąsiada ugrzęzła w błocie na tej drodze.

W związku z tym zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Gminy Malbork. Poprosiliśmy o wyjaśnienie, dlaczego do tej pory mieszkaniec, mimo wielu podjętych prób, nie ma jeszcze zrobionej tej drogi? Z czego to wynika? Kiedy może spodziewać się, że droga w końcu będzie zrobiona?

W odpowiedzi Marcin Kwiatkowski, Wójt Gminy Malbork napisał, że aktualnie trwają prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej, która wymagana jest do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Malborku.

- Zaplanowaliśmy w tym roku utwardzenie około 1200 mb ulicy Kasztanowej, w tym jezdni dwoma rzędami płyt drogowych, a poboczy za pomocą kruszywa łamanego” - informuje Marcin Kwiatkowski. - Zdajemy sobie sprawę ze stanu technicznego w/w ulicy, staramy się na bieżąco poprawiać przejezdność, a w styczniu tego roku zakupiliśmy kruszywo łamane. Z drugiej strony brak klasycznej zimy, deszcze oraz wzrost ruchu skutecznie przyspieszyły degradację ulicy Kasztanowej. Szacujemy, że prace związane z modernizacją rozpoczną się niezwłocznie po wyłonieniu w przetargu wykonawcy robót – w drugim lub trzecim kwartale tego roku”.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gosc
gosc 13.05.2022, 08:20
i tak mają drogę w lepszym stanie niż nie jedna dzielnica w mieście :)
Zenek
Zenek 27.02.2022, 09:10
A co z remontem ulicy Kwiatkowskiego, Michałowskiego, Nowowiejskiego, obwodnicy z Mickiewicza do Os Południe