Wydanie nr 179/2022, Wtorek 28.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Paweł, Ekhard, Józef, Zbrosław, Leon, Serena, Leona, Ireneusz, Plutarch, Ekard, Jakert, Heron
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkanka Malborka brązową medalistką w Mistrzostwach Świata w Lodowym Pływaniu.

Mieszkanka Malborka brązową medalistką w Mistrzostwach Świata w Lodowym Pływaniu. fot. archiwum prywatne
Na początku lutego w Głogowie odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Lodowym Pływaniu. Wśród około 300 zawodników z 27 krajów znalazła się mieszkanka Malborka, Paulina Włodarczyk, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 1000 m.

 

W dniach 4-6 lutego br. w Głogowie odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Lodowym Pływaniu. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 27 krajów. Pływacy ścigali się w basenie wybudowanym specjalnie na to wydarzenie na Odrze. Temperatura wody wynosiła około 3 stopni Celsjusza, natomiast temperatura powietrza nieco ponad 1 stopień. Trzydniowe zawody rozegrane były na 10 dystansach, od 50 m do 1000 m. Najlepsi zimowi pływacy przyjechali do Głogowa m.in. z Chile, Turcji, Niemiec, Mongolii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii, Izraela, RPA, Nowej Zelandii, Rosji. Nie zabrakło również startów reprezentantów Polski.

Jedną z uczestniczek reprezentujących Polskę była mieszkanka Malborka, Paulina Włodarczyk, która wystartowała na najdłuższym dystansie 1000 m i wywalczyła trzecie miejsce  w swojej kategorii wiekowej oraz 12 miejsce w kategorii Open. Paulina Włodarczyk na co dzień trenuje w nieformalnej grupie pływackiej Mrożonki Malbork.

Imprezę zorganizował IISA World Championship 2022. To czwarte takie mistrzostwa na świecie. Wcześniej dwa razy zorganizowano je w Rosji oraz w Niemczech.

 

Serdecznie gratulujemy pani Paulinie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!


 


 

Informacja i zdjęcia: Joanna Włodarczyk

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.