Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. ZSP3 szkołą zawodowych perspektyw.

  • Wydanie nr 338/2022
  • 2 lutego 2022, 10:35
  • Magazyn Fakty
  • Wiadomości
Malbork. ZSP3 szkołą zawodowych perspektyw. fot. ZSP3 Malbork
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku od 60 lat kształci młodzież, dostosowując swoją ofertę edukacyjną do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Hotelarze, informatycy, programiści, logistycy, ekonomiści, specjaliści od gastronomii i obsługi turystycznej, każdego roku zdobywają wykształcenie technika w nowoczesnych pracowniach dydaktycznych, a kompetencje zawodowe zwiększają uczestnicząc w licznych kursach, dostosowanych do ich zainteresowań i profilu kształcenia. Jakość pracy szkoły najlepiej potwierdzają certyfikaty „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” i „Szkoła zawodowych perspektyw”, a także tytuł „Super Dyrektor Szkoły”, którym od 2014 r. może poszczycić się dyrektor szkoły, Jan Stawicki, który pełni tę funkcję 34 lata.

 

Od 2012 r. szkoła uczestniczy w projektach mobilności zawodowej Erasmus+, na które pozyskała  łącznie 942 480 euro, zapewniając 300 uczniom wyjazdy na staże zawodowe do Londynu, Lizbony, Malagi i Rimini, a 70 nauczycielom zdobycie nowych doświadczenia podczas szkoleń w Cambridge, Londynie, Lizbonie, Berlinie i we Florencji. Narodowa Agencja FRSE doceniła wysoką jakość pracy szkoły i przyznała placówce Kartę Jakości Mobilności oraz Akredytację Projektów Mobilności, gwarantując fundusze na realizację projektów mobilności zawodowej w ciągu kolejnych lat.

By oferować młodzieży edukację na europejskim poziomie, szkoła konsekwentnie wdraża standardy nauki zgodne z potrzebami rynku pracy, pozyskując fundusze unijne na modernizację pracowni, edukację językową, zawodową i społeczną w ramach innowacji pedagogicznych. Od 2018 r. włącza się w ogólnoświatowe wydarzenie „European Vocational Skills Week” w tym World Skills Poland, promując edukację zawodową w środowisku lokalnym.

 

By młodzież poczuła się częścią Europy i silniej odbierała poczucie wspólnoty, szkoła realizuje projekt „Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego” (EPAS) – to szereg działań edukacyjnych skierowanych do uczniów szkoły, ale także młodszych mieszkańców Malborka, dla których uczniowie przygotowali projekt „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”, zorganizowali także „Dzień Europy – dziedzictwo  kulturowe  oczami młodych” z wykorzystaniem funduszy Młodzieżowego Budżetu  Obywatelskiego „Junior” (MBOJ), docenione przez Centrum Edukacji  Obywatelskiej  w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych (OPPM).

Udział szkoły w konkursie Euroscola  został nagrodzony wyjazdem do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, na spotkanie plenarne młodzieży ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, a Dyrektor szkoły reprezentował Polskę na spotkaniu osób zaangażowanych w promowanie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

 

Wykształcenie młodego człowieka, który poradzi sobie w życiu to nie łatwe zadanie, świat cały czas się zmienia i tradycyjna wiedza to za mało, dlatego ZSP Nr 3 w Malborku dokłada wszelkich starań, by zapewnić swoim uczniom więcej i oferuje edukację na prawdziwie europejskim poziomie.


 

 

 

Źródło: Magazyn Fakty

zdjęcia: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku

Magazyn Fakty
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.