Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wójt Gminy Stare Pole Marek Szczypior skierował skargę do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie zaproponowanej przez państwową spółkę Energa wysokości opłat za energię elektryczną.

  • Wydanie nr 137/2022
  • 21 stycznia 2022, 16:22
  • Wójt Gminy Stare Pole Marek Szczypior
  • Interwencje TV
Wójt Gminy Stare Pole Marek Szczypior skierował skargę do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie zaproponowanej przez państwową spółkę Energa wysokości opłat za energię elektryczną. fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
Sprzeciw wójta budzi sposób składania propozycji przez spółkę, polegający na drastycznym podnoszeniu ceny i kilkugodzinnym terminie na podjęcie decyzji. Zgodnie z przepisami o finansach publicznych wydatkowanie środków publicznych jest obwarowane określonymi przepisami, a zgoda na nawet blisko 200% podwyżki opłat oznacza, że będziemy musieli w Naszej Gminie zrezygnować z innych, ważnych zadań oraz stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszego instalowania nowych punktów świetlnych.
Skarga do URE
 
Wójt Gminy Stare Pole Marek Szczypior skierował skargę do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie zaproponowanej przez państwową spółkę Energa wysokości opłat za energię elektryczną.
Sprzeciw wójta budzi sposób składania propozycji przez spółkę, polegający na drastycznym podnoszeniu ceny i kilkugodzinnym terminie na podjęcie decyzji.
 
Zgodnie z przepisami o finansach publicznych wydatkowanie środków publicznych jest obwarowane określonymi przepisami, a zgoda na nawet blisko 200% podwyżki opłat oznacza, że będziemy musieli w Naszej Gminie zrezygnować z innych, ważnych zadań oraz stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszego instalowania nowych punktów świetlnych.
 
Jest to o tyle dziwne, że Rząd deklarował znacznie niższe podwyżki cen energii.
Wójt Gminy Stare Pole Marek Szczypior
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.