Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policja podsumowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa za 2021 r.

  • Wydanie nr 137/2022
  • 17 stycznia 2022, 10:47
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policja podsumowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa za 2021 r. fot. KPP Malbork
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie malborskiego powiatu działa od 1 lipca 2016 r. Korzystanie z tej aplikacji  pozwala mieszkańcom na bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. W 2021 r. mieszkańcy skorzystali z tego internetowego narzędzia 415 razy. Dzięki naniesionym zgłoszeniom, policjanci mogli interweniować w miejscach i sprawach najbardziej uciążliwych dla lokalnego społeczeństwa.

 

Mieszkańcy powiatu malborskiego chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku jej istnienia na naszym rejonie zgłoszono 3100 zagrożeń.

- „W roku 2021 mieszkańcy zaznaczyli 415 zagrożeń, z czego mundurowi potwierdzili 143. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło miejsc niebezpiecznej działalności rozrywkowej (85), nieprawidłowego parkowania (80), spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (51), przekroczenia dozwolonej prędkości (50), niewłaściwej infrastruktury drogowej (36), używania środków odurzających (22) oraz grupowania się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją (21)” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

 

 

Każde zagrożenie zaznaczone na mapie jest szczegółowo sprawdzane i weryfikowane przez malborskich mundurowych. Spośród 143 potwierdzonych zgłoszeń, funkcjonariusze w ubiegłym roku wyeliminowali 134 naniesione na mapę zagrożenia, a 2 kolejne zostały przekazane do innych instytucji zgodnie z właściwością ich działania.

- „Aby wyeliminować zgłaszane przez mieszkańców problemy, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i zespołu patrolowo-interwencyjnego dyslokowani byli w rejony, w których potwierdzono wskazane zagrożenia. W potwierdzonych przypadkach dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej i nieprawidłowego parkowania, które związane były z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych lub złą organizacją ruchu drogowego, policjanci wystosowali wnioski m.in. do Urzędu Miasta Malborka, GDDKiA oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Malborku z prośbą o usunięcie tych nieprawidłowości” - informuje asp. Kowalewska. - „Ponadto podczas weryfikacji oraz działań mających na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, funkcjonariusze malborskiej drogówki wobec kierujących łamiących przepisy zastosowali mandaty karne lub skierowali wnioski o ukaranie do sądu”. 

 

 

Policjanci zachęcają mieszkańców do dalszej aktywności i zaangażowania w funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki umieszczonym tam zgłoszeniom, obywatele mają bezpośredni wpływ na to, co się wokół nich dzieje i dowodzą, że sprawy bezpieczeństwa nie są dla nich obojętne. To narzędzie internetowe jest bardzo proste w obsłudze.

 

Wystarczy wejść na stronę internetową www.pomorska.policja.gov.pl  i kliknąć na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po ukazaniu się aplikacji można przekazywać niepokojące informacje. Na podstawie zgłoszonych zagrożeń  mundurowi mogą ustalić najbardziej uciążliwe dla mieszkańców problemy i dążyć do jak najszybszego ich wyeliminowania.

 

Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze życie i zdrowie. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym powiecie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.