Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Nowy policjant zasilił szeregi komendy. Ty również możesz pójść jego przykładem.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 11 stycznia 2022, 13:43
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Nowy policjant zasilił szeregi komendy. Ty również możesz pójść jego przykładem. fot. KPP Malbork
- „Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." – tymi słowami w poniedziałek rozpoczął ślubowanie  nowy policjant, który wstąpił w szeregi malborskiej jednostki 30 grudnia 2021 r. W najbliższych dniach funkcjonariusz rozpocznie szkolenie podstawowe, po ukończeniu którego będzie służył na ulicach malborskiego powiatu dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. A może ty również chcesz zostać policjantem? Sprawdź, co należy zrobić.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją, stwarzający możliwości dzielenia się dobrem z obywatelami. Służba w mundurze to także miejsce pracy słusznie kojarzone z godnym wynagrodzeniem. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4 tys. zł. Aby zostać pomorskim policjantem, należy spełniać kryteria bliżej przedstawione w treści poniżej i na stronie internetowej:
dobor.pomorska.policja.gov.pl .
 

Początkiem starań o wstąpienie w szeregi formacji jest osobiste złożenie dokumentów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub w pozostałych komendach miejskich i powiatowych w naszym garnizonie. Kolejnym krokiem jest rozmowa wstępna i sprawdzenie danych zawartych w kwestionariuszu. Następnie kandydaci biorą udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym otrzymują niezbędne informację do dalszego procesu rekrutacji. Po zakończeniu tych czynności kierowani są do słupskiej szkoły policji, gdzie odbywają się następne etapy. Test z wiedzy ogólnej składa się z 40 pytań. Tematyka obejmuje zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Po jego zakończeniu kandydaci przystępują do testu ze sprawności fizycznej, który polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund. Normy czasowe, jak i wymagania przy poszczególnych zadaniach są takie same w przypadku kobiet i mężczyzn.
 

 

Następne etapy, tj. test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzone są w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ostatnim etapem jest ocena stanu zdrowia kandydata przez komisję lekarską. Na zakończenie tworzona jest lista rankingowa kandydatów według ilości zdobytych punktów. Im wyższa pozycja na liście, tym większa szansa na przyjęcie do Policji. Z powodu epidemii koronawirusa cała procedura realizowana jest zgodnie z reżimem sanitarnym.

 


Kto może pełnić służbę w Policji? Obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczna i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 

 

 

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć do Policji w 2022 roku: 7 marca, 14 czerwca, 2 sierpnia, 19 września oraz 29 grudnia. Dodatkowe informacje odnośnie doboru do Policji można uzyskać pod nr telefonów: 607 235 276 lub 723 695 574 albo pisząc na adres e-mail: dobor@gd.policja.gov.pl

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.