Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bogdan Gałązka nie poprowadzi Muzeum Miasta Malborka. Potężne nieprawidłowości powodem rezygnacji?

W połowie grudnia zeszłego roku malborski magistrat ogłosił, że stanowisko Dyrektora Muzeum Miasta Malborka na okres 5 lat obejmie z dniem 1 stycznia 2022 r. Bogdan Gałązka. Jak się jednak okazuje, już w poniedziałkowy poranek nowo wybrany dyrektor złożył rezygnację. Co było tego przyczyną?

Z mediów możemy dowiedzieć się, że rezygnacja Bogdana Gałązki okazała się wielkim zaskoczeniem dla włodarzy miasta. Nikt nie wie tak naprawdę, dlaczego nowo wybrany Dyrektor Muzeum Miasta Malborka tak nagle zrezygnował. Jeden z włodarzy wskazuje, że powodem tej rezygnacji miał być „niski budżet przeznaczony na działalność instytucji”. Wiadomym jest, że przed przejęciem placówki przeprowadzona została inwentaryzacja, której protokół trafił już na ręce Burmistrza Malborka. Dotychczasowej działalności Muzeum Miasta Malborka ma również przyjrzeć się audytor wewnętrzny.

Czy Burmistrz Miasta Malborka zleci audyt zewnętrzny? Dotychczasowe doświadczenie pokazuje niestety, że audyty wewnętrzne malborskiego magistratu nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Poniżej oświadczenie dotyczące rezygnacji Bogdana Gałązki z objęcia stanowiska Dyrektora Muzeum Miasta Malborka:

- „Szanowni Państwo, w połowie grudnia Bogdan Gałązka został wytypowany na Dyrektora Muzeum Miasta Malborka. W konsekwencji przeprowadzonego kilka tygodni wcześniej dwuetapowego konkursu miał pokierować MMM od 1 stycznia 2022 roku. Od momentu ogłoszenia wyniku przez Urząd Miasta Malborka celowo nie udzielał w sprawie komentarzy, gdyż informację na temat planów rozwoju instytucji w pierwszej kolejności mieli otrzymać pracownicy Muzeum, a następnie, po dokonaniu analizy dokumentacji, zorganizowana miała być konferencja prasowa dla mediów. Jednak, po zapoznaniu się ze stanem faktycznym, Bogdan Gałązka z żalem zdecydował o rezygnacji z powołania na stanowisko Dyrektora Muzeum Miasta Malborka i nim wdrożył zmiany wynikające z przygotowanego planu rozwoju, złożył rezygnację. Szczegółowy raport o zauważonych nieprawidłowościach zostanie przekazany do Rady Muzeum. Dodatkowo, odpowiadając na liczne komentarze internautów w sprawie - Bogdan Gałązka złożył rezygnację zanim objął stanowisko, dlatego nie otrzymał odprawy i nie ma na celu jej uzyskania. Decyzja była trudna tym bardziej, że jest osobą silnie związaną z miastem, posiadającą doświadczenie, wiedzę z zakresu historii, realizacji projektów naukowych i miał nadzieję podnieść poziom działalności Muzeum. Jednocześnie wyraża nadzieję, że osoba, która w zastępstwie obejmie stanowisko Dyrektora MMM będzie rozwijać instytucję w stronę muzeum, które edukuje, poszerza horyzonty i jest miejscem ważnym zarówno dla mieszkańców Malborka, jak i osób odwiedzających miasto”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
;-)
;-) 05.01.2022, 11:09
HA
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 04.01.2022, 20:29
Jak nie podają oficjalnie powodów rezygnacji kandydata to zawsze chodzi o zbyt małe pieniądze.
Ewa
Ewa 04.01.2022, 13:06
Tylko audyt zewnętrzny ujawni prawdę!