Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowym Dyrektorem Muzeum Miasta Malborka został wybrany Bogdan Gałązka.

W poniedziałek (13 grudnia 2021 r.) Urząd Miasta Malborka poinformował, kto będzie nowym dyrektorem Muzeum Miasta Malborka. Na pięcioletnią kadencję wybrany został Bogdan Gałązka.


Bogdan Gałązka potwierdził wiadomość w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją. Do końca roku tę funkcję pełnić będzie Dorota Raczkowska.

Nowy dyrektor ma objąć stanowisko 1 stycznia 2022 r. Pięcioletnia kadencja zakończy się 31 grudnia 2026 r.

 

Bogdan Gałązka jest specjalistą z zakresu marketingu kultury, organizacji inicjatyw związanych z promocją turystyki, konsultantem w projektach naukowych, specjalistą w zakresie rekonstrukcji historycznej. Ukończył studia na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego (dawnej Papieskim Wydziale Teologicznym), szereg studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i markami, PR, coachingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest absolwentem studiów językowych na Hunter College w Nowym Jorku.

W listopadzie ukończył studia doktoranckie na Wydziale Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zdając egzaminy na ocenę bardzo dobrą (na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji). Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej.

W 2017 uzyskał uprawnienia przewodnika Muzeum Zamkowego w Malborku. Jest autorem publikacji naukowych i książek. Naukowo współpracuje m.in z Uniwersytetem w Lejdzie (Holandia). Wielokrotnie uczestniczył w konferencjach naukowych i popularno-naukowych, głównie jako prelegent. Ma na swoim koncie prelekcje m.in dla Ambasady Polski w Jordanii, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Nowemu dyrektorowi życzymy pomyślności w realizacji zawodowych aspiracji.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pomocnik kucharza
pomocnik kucharza 15.12.2021, 12:33
Jaka komisja. taki wybór, ja też chcę,,,
BRAWO!!!
BRAWO!!! 14.12.2021, 13:49
Bogdan Gałązka jest specjalistą z zakresu marketingu kultury, organizacji inicjatyw związanych z promocją turystyki, konsultantem w projektach naukowych, specjalistą w zakresie rekonstrukcji historycznej. Ukończył studia na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego (dawnej Papieskim Wydziale Teologicznym), szereg studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i markami, PR, coachingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest absolwentem studiów językowych na Hunter College w Nowym Jorku. W listopadzie ukończył studia doktoranckie na Wydziale Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zdając egzaminy na ocenę bardzo dobrą (na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji). Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej. W 2017 uzyskał uprawnienia przewodnika Muzeum Zamkowego w Malborku. Jest autorem publikacji naukowych i książek. Naukowo współpracuje m.in z Uniwersytetem w Lejdzie (Holandia). Wielokrotnie uczestniczył w konferencjach naukowych i popularno-naukowych, głównie jako prelegent. Ma na swoim koncie prelekcje m.in dla Ambasady Polski w Jordanii, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Gość Mk
Gość Mk 14.12.2021, 14:25 (odpowiedź do BRAWO!!!)
W dzisiejszych czasach bycie kucharzem nie pewne poprzez restrykcje ... A tu o ciepły stołeczek....brawo ale to dla Pana burmistrza kolejny kumpel w szeregach całą naukową historię to napisał chyba sam B.G.bo nie sądzę aby zwykły Kowalski
Ewa
Ewa 14.12.2021, 18:12 (odpowiedź do Gość Mk)
Poczytaj o wykształceniu, czy nie umiesz?
docent
docent 14.12.2021, 13:28
I tak spokojnie, na państwowej ciepłej posadzie, do emerytury czas zleci.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.12.2021, 21:13
Z całym szacunkiem dla pana Bogdana jako osoby ale to chyba jakiś żart?
Tez mieszkaniec
Tez mieszkaniec 14.12.2021, 07:31 (odpowiedź do Mieszkaniec )
Z szacunkiem dla Pana, ale nie osadzajmy ludzi powierzchownie. To że prowadził restauracje GOTIC to Jego pasaj, a posiada doktorat z historii, czy ten fakt jest znany Panu?
meiw
meiw 14.12.2021, 08:45 (odpowiedź do Tez mieszkaniec)
Panie Bogdanie, proszę zająć stanowisko oficjalnie, a nie przez anonimowe komentarze.
Roman
Roman 13.12.2021, 18:54
Ja jestem zwolnieniem włączenia Muzeum Miasta Malborka do Muzeum Zamkowego. To sztuczne tworzenie stanowisk.
Ewa
Ewa 13.12.2021, 18:45
Brawo Bogdan, brawo!
Ricardo
Ricardo 13.12.2021, 17:19
Ale jaja, pewnie kuchcik zna historię miasta od kuchni. Im ktoś bardziej niekompetentny tym milej widziany w UMM, siedzibie kolesiostwa i dupolizostwa. Ale jaki pan taki kram. Żenada.
Adaś
Adaś 13.12.2021, 14:49
Rozumiem że pani Dorota będzie rozliczona z etatów?
meiw
meiw 13.12.2021, 14:39
Kucharz, lekarz, astronom, dyrektor. Malborski Mikołaj Kopernik.
KarinaKlim
KarinaKlim 13.12.2021, 14:28
Kpina ! Kucharz Dyrektorem.Wśród kandydatów byli ludzie z pasją do Historii Miasta a nie z pasją do gotowania którzy dokonali czegoś i opracowali RZECZY cenne.Czym kierowali się członkowie komisji ? Ziomkostwem zapewne.Jestem zdruzgotana.