Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Hulajnoga elektryczna — jak wybrać najlepszą?

Hulajnoga elektryczna — jak wybrać najlepszą? fot. Hulajnoga elektryczna — jak wybrać najlepszą?
Coraz częściej w przestrzeni miejskiej możemy zauważyć hulajnogi elektryczne, które są wykorzystywane już nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych, np. do przemieszczania się po zakorkowanym mieście. W dużych aglomeracjach możliwy jest ich wynajem na minuty, jednak w mniejszych miejscowościach musimy kupić sobie taki sprzęt, aby móc z niego korzystać. Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną? Podpowiadamy.

Wzrost i waga użytkownika

Hulajnoga elektryczna powinna być przede wszystkim dostosowana do potrzeb osoby, która będzie z niej korzystała. Inny sprzęt sprawdzi się dla dzieci i młodzieży, a inny dla osób dorosłych. Urządzenie to różni się od swojej tradycyjnej wersji tym, że nie jest napędzane przy użyciu siły mięśni, lecz za pomocą małego silnika akumulatorowego.

 

Ze względu na to, że obecnie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, co do stosowania tego typu urządzeń, mogą być one świetnym prezentem dla dziecka, nastolatka, ale i osoby dorosłej. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wagę użytkownika — dla dzieci i młodzieży najlepiej wybrać modele o mniejszej masie, do 10 kg.

 

W przypadku osób dorosłych musimy zwrócić uwagę na to, jaki hulajnoga ma maksymalny udźwig. Niektóre modele zapewniają udźwig nawet do 120 kg. Należy zwrócić uwagę również na wysokość kierownicy, która powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, dlatego ważne jest, aby model przez nas wybrany miał możliwości jej regulowania.

 

Parametry techniczne hulajnogi elektrycznej

Nie bez znaczenia jest również waga sprzętu, na którą wpływać będą głównie materiały, jakie zostały użyte do jego wykonania. Niektóre modele wyprodukowane są na przykład z aluminium lub stopu aluminium i włókna szklanego, dzięki czemu są lekkie i wytrzymałe.

 

Obecne na rynku urządzenia cechują się bardzo dużym wachlarzem osiąganych prędkości. Najbardziej zaawansowane modele mogą osiągać nawet 80 km/h. Takiego sprzętu nie powinniśmy kupować dzieciom, ani osobom początkującym. Dla dzieci wystarczy hulajnoga osiągająca prędkość do 12 km na godzinę, a dla dorosłych osób początkujących do 25 km/h. Różne modele hulajnóg elektrycznych znajdziemy na https://www.morele.net/.

 

Zasięg urządzenia i czas ładowania

Poszczególne modele różnią się odległością, jaką można pokonać na jednym ładowaniu. Najprostsze oferują zasięg od 10 do 20 km. Z kolei najbardziej zaawansowane nawet 120 km. Istotny jest również czas ładowania hulajnogi elektrycznej. Warto postawić na model, który potrzebuje niewiele czasu do pełnego ładowania. Należy jednak pamiętać, że im większa bateria, tym większy zasięg, ale i dłuższy czas ładowania.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.morele.net/.


 

Hulajnoga elektryczna — jak wybrać najlepszą?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.