Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dom dla dzieci wśród zwycięzców konkursu Zostań Pomocnikiem Św. Mikołaja.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Marka Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” po raz kolejny w tym magicznym czasie zainspirowali do czynienia dobra. W ramach organizowanej od 13 lat akcji „Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” aż 430 placówek opiekuńczych w całej Polsce otrzymało jak dotąd 65 ton słodyczy. W tym roku dzieci i młodzież z domów dziecka i ze świetlic środowiskowych z całej Polski już po raz drugi mogły same wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i obdarować seniorów własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi. W gronie nagrodzonych placówek znalazł się Dom dla dzieci - Dom B w Malborku.

 

Firma Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” corocznie w okresie świąt aktywnie działają na rzecz świetlic środowiskowych i domów dziecka w całej Polsce wspierając je słodyczami. W tym roku w ramach akcji „Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja”, Fundacja zaprosiła po raz kolejny podopiecznych placówek opiekuńczo - wychowawczych do niezwykłego konkursu. Zadaniem było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich seniorom ze swojej okolicy.

 

Do konkursu zgłosiło się ponad 50 placówek, które przygotowały piękne ozdoby świąteczne. Każda placówka biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafią niezwykłe prezenty. Jednymi ze zwycięzców w konkursie zostali podopieczni Domu dla dzieci - Dom B w Malborku. Dzieci i młodzież przekazały przygotowane samodzielnie ozdoby świąteczne na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Malborku. W ramach podziękowań zwycięzcy - Pomocnicy świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. Dla wszystkich zaś szczególną nagrodą była radość i wdzięczność seniorów za pamięć, poświęcony czas i otrzymane prezenty.

 

- „Jesteśmy dumni, że już po raz drugi dzieci tak chętnie dołączyły do naszej akcji. W tak magicznym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować najmłodszych do pomocy Świętemu Mikołajowi oraz pokazywać im jaką moc mają drobne gesty” - Sylwia Warecka, Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” podsumowała tegoroczną edycję dobroczynnej akcji.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Kamila Dębniak

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.