Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dziecko straciło przytomność pod wpływem tlenku węgla.

  • Wydanie nr 139/2022
  • 20 grudnia 2021, 10:41
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Dziecko straciło przytomność pod wpływem tlenku węgla. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. W jednym z mieszkań bloku przy ul. Sienkiewicza w Malborku dziecko straciło przytomność w łazience. Badanie na obecność tlenku węgla wykazało, że był na poziomie 136 ppm.

 

W sobotę, 18 grudnia br. o godz. 18 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o utracie przytomności dziecka w mieszkaniu.

Zadysponowano zastęp z JRG Malbork. Po dojeździe zastępu do miejsca zdarzenia zastano w budynku wielorodzinnym 14-letnią dziewczynkę po wcześniejszej utracie przytomności w pomieszczeniu łazienki. Osoba poszkodowana była przytomna i znajdowała się pod opieką matki. Na miejscu byli pracownicy pogotowia gazowego, którzy stwierdzili obecność tlenku węgla na poziomie 136 ppm.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Ponowna kontrola urządzeniem wielogazowym wykazała obecność tlenku węgla na poziomie 10 ppm. Na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie ratunkowe, któremu przekazano poszkodowaną dziewczynkę.

 

Strażacy przewietrzyli mieszkanie - urządzenie nie wykazało obecności tlenku węgla. Pracownicy zakładu gazowniczego zakręcili dopływ gazu do mieszkania ze względu na niesprawny piecyk gazowy. Po 46 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 4 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP w Malborku

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.