Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole. Okradli pogotowie rowerowe pana Krzysztofa – potrzebna pomoc.

Stare Pole. Okradli pogotowie rowerowe pana Krzysztofa – potrzebna pomoc. fot. zrzutka.pl
W nocy z 5 na 6 grudnia br. złodziej pozbawił mieszkańców Starego Pola i okolic możliwości serwisowania rowerów. Hobbistycznie zajmował się tym Krzysztof Mikołajczyk, ale jego prywatny warsztat został okradziony ze specjalistycznych narzędzi. Policja szuka sprawcy, a pan Krzysztof obiecuje, że jak tylko uda mu się na nowo odtworzyć bazę sprzętową, będzie mógł znowu pomagać za darmo.

 

Krzysztof Mikołajczyk znany jest bardzo dobrze mieszkańcom Starego Pola i okolic. Nie tylko działa w stowarzyszeniu Aktywni Stare Pole, ale również od kilku lat za darmo zajmuje się naprawą i konserwacją rowerów. Robi to hobbistycznie, ale ma renomę profesjonalnego i rzetelnego fachowca.

- „Jestem starym rowerzystą. Polskę zjeździłem wszerz i wzdłuż, więc na rowerach się znam. Rozniosło się to po Starym Polu i ludzie zaczęli do mnie przychodzić. Jak ktoś ma rower, to wie, że non stop potrzebna jest jakaś naprawa, a najbliżej jest do Malborka” - mówi pan Krzysztof. - „Dlatego postanowiłem, że będę serwisował rowery dla mieszkańców. Po pierwsze, mogę to robić za darmo, bo mam stały dochód, czyli emeryturę; po drugie - mam garaż, który mogę wykorzystywać na warsztat; po trzecie, bo mi się chce. Wychodzę z założenia, że jak możesz zrobić coś dobrego, masz możliwości, to zrób to, wyjdź do ludzi i im pomóż”.
 

Niestety, w nocy z 5 na 6 grudnia ktoś włamał się i okradł warsztat. Zabrał specjalistyczne narzędzia i nowe części zapasowe oraz dwie skrzynki narzędziowe również zawierające części i narzędzia. Odtworzenie bazy narzędziowej może trochę potrwać, ale pan Krzysztof chciałby jeszcze w grudniu wznowić działalność. Sprawa kradzieży z włamaniem została zgłoszona policji. Trwają poszukiwania włamywacza.
 

- „Pan Krzysztof musi odtworzyć warsztat, a my jako pozytywna grupa motocyklowa MOTO KOJOTY MALBORK bardzo chcielibyśmy Mu w tym pomóc - i Państwa prosimy, chociaż o drobniaczki!!!!” - zachęcają do pomocy MOTO KOJOTY MALBORK. - „Jeśli możecie ... wpłaćcie na naszą Zrzutkę chociaż parę groszy, a my je na pewno wszystkie przekażemy Panu Krzysztofowi. Zróbmy wspólnie fajny prezent świąteczny dla pana Krzysia. Dobro powraca Kochani ... to jak??? wchodzisz w to???”
 

Wystarczy wejść na https://zrzutka.pl/wm4kef i dorzucić swoją małą cegiełkę.

 

 

 

 

Informacja od MOTO KOJOTY MALBORK

Zdjęcie: zrzutka.pl

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.