Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Znowu nie działa winda w wieżowcu przy Mickiewicza.

Malbork. Znowu nie działa winda w wieżowcu przy Mickiewicza. fot. Malbork. Znowu nie działa winda w wieżowcu przy Mickiewicza / TvMalbork.pl
To kolejny raz, gdy w bloku przy ul. Mickiewicza przestaje działać winda. W czerwcu 2020 r. pisaliśmy o tym, że od marca nie działała winda w jednej z klatek. Minęło kilkanaście miesięcy i ponownie przestała działać, tyle że w innej klatce. Czy znowu mieszkańcy (mowa o starszych, schorowanych i niepełnosprawnych) będą zmuszeni pozostać w domu przez kolejne tygodnie, aż znowu w końcu ktoś naprawi windę?

Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl zgłosili się mieszkańcy budynku przy ul. Mickiewicza 43, którzy alarmowali o niedziałającej od kilkunastu dni windzie. Podobna sytuacja miała miejsce w tamtym roku, tyle że nie działała winda w klatce nr 41.

 

- „Winda jest nieaktywna od 06.12.2021 i nikt z tym nic nie robi. Wywieszono kartkę, że przepraszają za usterkę i każą wszystkim wchodzić na 10 piętro, aby dostać się przejściem do drugiej klatki i tam zjechać w dół windą. Niestety, od ponad tygodnia nikt się tym nie zajął i nie widać póki co chęci żadnej w tym temacie, aby usunąć usterkę. Osoby niepełnosprawne, które

mieszkają w tym bloku, nie mogą wyjść nawet po zakupy, ponieważ nie zejdą z 5, 6, 7 piętra ani też nie wejdą na 10 piętro ze względu na swoje problemy zdrowotne. Jest to zaniedbanie tematu przez

firmy, które zajmują się konserwacją wind w Malborku, aby ludzie schorowani nie mogli wyjść swobodnie z domów nawet na spacer kosztem schodzenia i wchodzenia po wysokich schodach przez ponad tydzień” - alarmują mieszkańcy.

 

Nasza redakcja zwróciła się o wyjaśnienie tej sprawy do Malborskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która jest administratorem wspomnianego wieżowca.

Czy winda będzie działała przed świętami?

W odpowiedzi Prezes Zarządu MSM, Małgorzata Kasal sprostowała, że eksploatacja przedmiotowej windy została wstrzymana 7 grudnia br. o godz. 11.30.

- „W wyniku cyklicznej kontroli, która miała miejsce w dniu 07.12.2021 r., okazało się, iż zużyciu uległ zespół napędowy - luz na przekładni ślimakowej przekroczył dopuszczalną normę. Konieczna jest wymiana wciągarki, lin nośnych i dostosowanie konstrukcji pod zespół napędowy do nowej wciągarki. Roboty takie każdorazowo muszą być poprzedzone sporządzeniem projektu modernizacji i zatwierdzeniem go przez Urząd Dozoru Technicznego” - informuje Małgorzata Kasal. - „Natychmiast po zatrzymaniu windy rozpoczęte zostały działania naprawcze. Wykonawca przystąpił do wykonania projektu i zamówił niezbędne do wymiany części, w tym wciągarkę.

Na dzień dzisiejszy projekt jest już złożony w Urzędzie Dozoru Technicznego. Po otrzymaniu części zamiennych, co najprawdopodobniej nastąpi jutro (w piątek, 17 grudnia), Wykonawca rozpocznie naprawę. Roboty będą zakończone w połowie przyszłego tygodnia, ale uruchomienie dźwigu może nastąpić dopiero po pozytywnym odbiorze przez Urząd Dozoru Technicznego. Czy UDT przystąpi do odbioru przed świętami, tego nie wiemy”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ania
Ania 27.12.2021, 08:58
Winda naprawiona w wigilie, dziękujemy telewizji Malbork
Ala
Ala 19.12.2021, 16:08
a święta tuż tuż
t_m
t_m 19.12.2021, 15:34
News tygodnia