Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci apelują - nie bądź obojętny na los bezdomnych.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 17 grudnia 2021, 09:40
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policjanci apelują - nie bądź obojętny na los bezdomnych. fot. KPP Malbork
Policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Malborku przeprowadzili działania mające na celu zdiagnozowanie problemu bezdomności na terenie powiatu malborskiego. Celem tej akcji było dotarcie do jak najszerszej grupy osób bezdomnych oraz poinformowanie ich o możliwościach uzyskania pomocy. Policjanci apelują – nie bądźmy obojętni na los bezdomnych.

 

W środę, 15 grudnia br. wieczorem malborscy policjanci uczestniczyli w działaniach mających na celu zbadanie problemu bezdomności na terenie powiatu malborskiego. Podczas akcji, przeprowadzonej wspólnie z pracownikami MOPS-u i strażnikami miejskimi, sprawdzano wszystkie te miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które nie posiadają przysłowiowego „dachu nad głową”. Funkcjonariusze kontrolowali opuszczone budynki, altanki działkowe oraz tereny kolejowe. Napotkanym osobom udzielano szczegółowych informacji o możliwościach uzyskania pomocy i schronienia.

 

Funkcjonariusze apelują, aby nie być obojętnym wobec osób, które nocami śpią na ławkach, klatkach schodowych, piwnicach itp. Jeśli widzimy taka osobę, sprawdźmy czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy lekarskiej. Jeśli ktoś jest nieprzytomny - sprawdźmy czynności życiowe, zadzwońmy po pogotowie i policję. Jeśli widzimy osoby siedzące podczas niskich temperatur w jednym miejscu, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Policjanci, którzy przyjadą na wezwanie sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Temperatura szczególnie w nocy spada do kilku stopni poniżej 0º, co wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla tych osób.

 

 

W powiecie malborskim osoby potrzebujące mogą uzyskać pomoc w następujących schroniskach: Stowarzyszenie św. Faustyny „Fides” w Malborku, Stowarzyszenie na rzecz bezdomnych dom modlitwy „Agape” w Nowym Stawie, Schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.