Wydanie nr 145/2024, Piątek 24.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. W Solaris Urbino 12 electric za ponad 2 mln zł zepsuł się wyświetlacz. MZK wyjaśnia.

Od lipca tego roku po ulicach Malborka jeżdżą autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 electric, które zapoczątkowały elektryfikację transportu publicznego w naszym mieście. Tym bardziej zdziwił fakt, że w tak krótkim czasie w jednym z nich mieszkańcy zaobserwowali zepsuty wyświetlacz.

Nic nie ukryje się przed okiem mieszkańców naszego miasta. Ostatnio zaobserwowali, że w jednym z autobusów elektrycznych zepsuł się wyświetlacz.

- „Kiedy usterka zostanie usunięta?” – pytali. Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku.

W odpowiedzi Magdalena Kowalska z MZK Malbork napisała, że „usterka wyświetlacza w jednym z elektrycznych autobusów została usunięta we wtorek, 7 grudnia”.


 

Przypomnijmy, że koszt zakupu jednego autobusu elektrycznego wyniósł 1 890 000,00 zł netto (2 324 700,00 zł brutto), a gwarancja cało-pojazdowa wynosi 36 miesięcy. Autobusy wyposażone są w baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, dzięki którym pojazdy nie będą emitować żadnych szkodliwych spalin do atmosfery. W ciągu dnia autobusy uzupełniają energię w bateriach poprzez szybkie ładowarki pantografowe, które znajdują się na pętli w Piaskach oraz przy malborskim Cmentarzu Komunalnym.

- „Ładowarki pantografowe mają moc 200 kW i będą doładowywać baterie w autobusach średnio dwa razy dziennie po 15-30 min. Na tę chwilę nie ma potrzeby, aby ładowarek było więcej” - informuje Magdalena Kowalska. - „Koszt jednej ładowarki to 433 667,53 zł netto (533 411,06 zł

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.